Özel hastanede yenidoğan vurgununda ikinci perde: Konuşmalar kan dondurdu!

İstanbul ve Tekirdağ'da özel hastanelerin yeni doğan servislerine sevk eden çeteyle ilgili soruşturmada hemşire ve doktorların konuşmaları ortaya çıktı. Diyaloglarda kan donduran ifadelerin yer aldığı görüldü.

GİRİŞ 16.05.2024 11:15 GÜNCELLEME 16.05.2024 11:26
Bu Habere 175 Yorum Yapılmış

İstanbul ve Tekirdağ'da, bazı doktorların para karşılığında özel hastanelerin yenidoğan yoğun bakım ünitelerine hasta bebekleri sevk ederek devleti zarara uğrattığı ortaya çıktı. Aralarında doktorların da olduğu 38 kişi gözaltına alınmıştı. 

YENİ ŞAFAK'ın haberine göre; olaya ilişkin soruşturmada ismi geçen doktor ve hemşirelerin diyaloglarına ulaşıldı. Polis ekiplerinin 6 ay boyunca dinledikleri şebekenin, yeni doğan bebekleri ölüme terk ettikleri ve yaşanılan olayları farklı lanse ettikleri ortaya çıktı. 

Özel hastanede yenidoğan vurgunuÖzel hastanede yenidoğan vurgunu

İHMALDEN ÖLEN BEBEĞİN ÖLÜM NEDENİ GİZLENMEYE ÇALIŞILDI

19 Ekim 2023 günü şebekenin anlaştığı bir hastaneye İstanbul dışından sevk edilen ve yeni doğan yoğun bakım servisine yatışı yapılan bir bebek hayatını kaybetti.

Bebeğin diyaloglarda solunum yoluna gıda kaçması sonucu hayatını kaybettiği konuşulurken; hemşirenin teklifi ile bebeğin ihmalden dolayı öldüğü gizleniyor ve kayıtlara şu ifadeler yansıyor;

Hemşire: “Dosyada kötüleşen entübe olmuş gibi göstereyim. Bu şekilde ölüm kaydı düşelim”

Doktor: “Diğer günlerden yani hastaneye geldiği günden itibaren entübe olarak göster. Hayırlısı olsun. Üzüldüm bu çocuğa. Zaten ölecekti. Kurtuldu”

BEBEĞİ ÖLÜME TERK ETMİŞLER

Bir diğer skandal konuşma yine bir hemşire ile doktor arasında geçiyor. Solunum bozukluğu yaşayan bebek hakkında hemşire Ç.D. doktor İ.G.’ye “Bu bir 80-82 oluyor, sonra 98 oluyor. Artık ben bıraktım. Ölüyor mu ne yapıyorsa yapsın ya” ifadelerini kullandı.

"ÇOCUĞU ÖLDÜR"

Kan donduran konuşmaların birinde Hemşire H.B.’nin “M.S., çocuğu öldür” sözüne hemşire M.S. “Öldüreceğim de, öldürsem de bir dert biliyor musun” şeklinde yanıt verdiği kayıtlara geçiyor. 

KAYNAK: YENİŞAFAK
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 175
 • okan 4 hafta önce Şikayet Et
  her birimiz bozulmuşuz. bunu yapanlar dısarda adalet ozgurluk, hırsız var falan diye bagırır. biz nasılsak o sekilde yonetiliriz....
  Cevapla
 • medo 4 hafta önce Şikayet Et
  Eğitim eğitim, alsana eğitim. Bunlar yıllarca devletin milletin sağladığı yüz binlerce liralık imkanlarla eğitim görmüş insanlar değil mi. Siz devlet olarak çocuklara önce insan olmayı, insani erdemleri, vatan millet din kavramlarını öğretmeyip, bütün meseleyi inkılap tarihiyle 40 dakikada ne kadar fazla test çözüle bilire getirirseniz işte böyle eğitimli canavarlar yetiştirirsiniz.
  Cevapla
 • Harput lu 4 hafta önce Şikayet Et
  ACİL servis AMBÜLANS EKİBİ, HASTAYI değişik hastaneye pazarlıyor buna şahidim, bir ata sözü, YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE MAALESEF TC KUZGUN LEŞE OLDU.
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  bunları asacaksın
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  Özel hastanelerin hemen kapatılması lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Süper Lig devi, Dortmund efsanelerine çifte imza attırmak istiyor
Kızını ve torununu öldüren cani dededen skandal savunma!