AK Parti İl Başkanı'nı ziyaret eden Sude Nur Çakır'ın sözleşmesi feshedildi!

Avrupa Şampiyonu olan milli sporcu Sude Nur Çakır'ın AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan'ı ziyaret etmesinin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile olan sözleşmesinin tek taraflı feshedildiği ortaya çıktı.

GİRİŞ 17.05.2024 22:07 GÜNCELLEME 17.05.2024 23:02
Bu Habere 123 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın, büyükşehir meclisinde, "Belediye Spor Kulübü yönetiminin bu karardan dolayı geri adım atmasını istiyoruz. Bu adımdan geri atmazlarsa da bizler kardeşimize sahip çıkacağız. Bu kardeşimiz dünya şampiyonalarında nice bilekler bükecektir, biz onu sahipsiz bırakmayacağız." dedi

Şampiyonluk sonrası AK Partili siyasetçilerin tebriklerini kabul etmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin bu kararı aldığı öğrenildi. Çakır, şampiyonada sol ve sağ kolda birinci olarak Türkiye'yi gururla temsil etmiş ve bayrağımızı dalgalandırmıştı.

Müsabakalar sırasında sergilediği duruş, milli tavır ve kendinden emin karakteri dikkat çekmişti.

AK PARTİ İL BAŞKANINI ZİYARET ETMİŞTİ

AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan'ı, Avrupa Kadınlar Bilek Güreşi Şampiyonası'nda sol ve sağ kolda şampiyon olan milli sporcu Sude Nur Çakır, ailesi ile birlikte ziyaret etmişti. Bu ziyaretin ABB nezdinde rahatsızlık oluşturduğu ve ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi bunu bahane ederek sözleşmeyi feshedilmesi kamuoyunda tartışmalara neden oldu.

"BELEDİYE SPOR KULÜBÜ GERİ ADIM ATSIN"

ABB AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın konuyla ilgili olarak ABB Meclis toplantısında şunları söyledi: 

"Öncelikle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Değerli arkadaşlar, bugün gündemde olan konu ile ilgili ABB Spor Kulübü sporcusu, milli sporcumuz ve Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonu Sude Nur Çakır kardeşimizin kendisi, müsabakalarını izlediyseniz, oradaki tavrı asil ve milli bir duruşu ile örnek bir kardeşimizdir. Avrupa bilek güreşi şampiyonu olmuş bir kardeşimizdir.

Şampiyona sonrasında AK Parti İl Başkanlığımız Gençlik Kolları Başkanımız ve sonra İl Başkanımız Hakan Han Özcan ile görüşerek tebriklerini kabul etmiştir. Bunun neticesinde spor kulübünden hiçbir açıklama yapılmadan, belediye spor kulübü tek taraflı olarak milli sporcumuzun sözleşmesini feshetmiştir. Bu durumun 19 Mayıs'ı yaşadığımız bu günlerde doğru bir tavır ve tutum olmadığını milletimizle paylaşmak istiyorum. Buradan belediye başkanı seçilen parti başkanlarımıza ve üyelerimize seslenmek istiyorum; biz seçildikten sonra parti rozetimizi çıkardık, Türk bayrağı taktık diyorlar. Ancak sadece parti rozeti çıkarıp Türk bayrağı rozeti takmak sizi tarafsız bir belediye başkanı yapmaz. Önemli olan aklınıza ve gönlünüze taktığınız rozettir. Bugün bu uygulama ile belediye başkanının aklına ve gönlüne nasıl bir rozet taktığını biz de gördük ve milletimiz de görmüş oldu. Belediye Spor Kulübü yönetiminin bu karardan dolayı geri adım atmasını istiyoruz. Bu adımdan geri atmazlarsa da bizler kardeşimize sahip çıkacağız. Bu kardeşimiz dünya şampiyonalarında nice bilekler bükecektir, biz onu sahipsiz bırakmayacağız."
 
Olayın yankıları devam ederken, Sude Nur Çakır’ın kariyerine nasıl devam edeceği merak konusu oldu.

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 123
 • Sahtekarlar 1 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar Atatürkçü oldukları ortaya çıktı hem de 19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramı haftasında yazıklar olsun mansurcuk yazıklar olsun chpcik
  Cevapla
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Sizi hiç tanımam görüşünüzü de merakta etmiyorum ama şu bir gerçek. Askerden gelen delikanlı ilk önce baba ocağına adım atar. Bu gururumuz kızımızın bence ilkönce Cumhurbaşkanı yada gençlik ve Spor bakanını daha sonra bağlı olduğu kulübü ziyaret etmesi uygundur. Bu ülkemizi gururla temsil eden göz bebeklerimizin bir siyasi parti il başkanını önceliğine alması hoş bir davranış değil.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  bunlar böyle iktidar olsalar neler yapmazlar
  Cevapla
 • Eyüp 1 ay önce Şikayet Et
  Bunları Rabbime havale etmek en güzeli.
  Cevapla
 • Can 1 ay önce Şikayet Et
  Mansur Yavaş hani milliyetçi idi.
  Cevapla
 • Bayram 1 ay önce Şikayet Et
  müslüman hazımsızlığının belirtisi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Takım'ın kader maçı TRT'de! Çekya - Türkiye: Muhtemel 11'ler
Dünya denizcilik sahnesinde Türk mucizesi: Bunu yapabilen başka ülke yok!