Kan donduran gerçekler ortaya çıktı! Eşi ve 5 çocuğu feci şekilde can vermişti...

Şanlıurfa'da aracın sulama kanalına düşmesi sonucu eşi ve 5 çocuğunun hayatını kaybettiği sanık hakkında korkunç detaylar ortaya çıktı.

GİRİŞ 21.05.2024 15:15 GÜNCELLEME 21.05.2024 15:29
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Şanlıurfa'da kullandığı otomobilin sulama kanalına düşmesi sonucu 5 çocuğu ve eşi hayatını kaybeden sanık hakkında 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, delillere ve tanıkların ifadelerine yer verildi. İddianamede sanık Hasan Çetin'in olaydan önce de eşi ve 5 çocuğunun bulunduğu kendi evini yakma girişiminde bulunduğu, eşini darp ettiği ve aralarında husumet bulunduğu belirtildi.

Otomobilin kanala düştüğü bölgede daha önce keşifte bulunduğu HTS kayıtlarıyla tespit edilen sanığın kullandığı otomobilin kanala düşmeden önce düşük hızda olması ve fren izinin bulunmadığı ifade edilen iddianamede, otomobil kanala düştükten sonra çıktığını savunan sanığın üzerinin ıslak olmadığının da tanık ifadeleriyle tespit edildiğine yer verildi.

Kaza sonrası sanığın kurtulmasına rağmen araçta bulunan eşinin acil yardım talebinde bulunmasının çelişki uyandırdığı vurgulanan iddianamede, kaza öncesi sanığın otomobilin açılır tavanını özellikle açık bırakarak aracın içerisine hızlı su dolmasını sağlamaya çalıştığı değerlendirildi.

AYNI ARACI 5 AY SONRA GELİN ARABASI YAPTI

Sulama kanalı yakınında sadece otomobilin düştüğü kısımda tellerin bulunmayışının şüphe uyandırdığına yer verilen iddianamede, sanığın kanala düşen aracı olaydan 5 ay sonra evlenerek gelin arabası olarak kullanmasının hayatın olağan akışına uygun olmadığı vurgulandı.

İddianamede, sanığın ilk ifadesinde at çiftliğine gitmek için yola çıktığını beyan etmesine rağmen olayın gerçekleştiği saatte söz konusu çiftliğin kapalı oluşu ve herhangi bir rezervasyonun dahi bulunmayışına da yer verildi. Cumhuriyet savcısı, sanığın çocuklarına karşı "Altsoya karşı tasarlayarak kasten öldürme", eşine karşı ise "Eşe karşı tasarlayarak kasten öldürme" suçlarından 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

Olay, Şanlıurfa'da 6 Mayıs 2023'te Hasan Çetin'in kullandığı otomobil sulama kanalına düşmüş, Özlem Çetin ile 5 çocuğu boğularak hayatını kaybetmişti.

KAYNAK: İHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 36
 • Gültepeli bjk 1 ay önce Şikayet Et
  Evlendiği karıyıda tutuklayın ve ölen kadının altınlarınıda kadının yakınlarına verin azmettirici karıda tutuklansın nedemekya beş ay içinde evlenmek buda bi şüphe işte
  Cevapla
 • azazil19 1 ay önce Şikayet Et
  Şeytan seni görse önünü ilikler yaşasın zalimler için cehennem
  Cevapla
 • Aytek 1 ay önce Şikayet Et
  Bu haber doğruysa ki, Rabbim bin türlü çektirsin sana. Öyle az buz değil, ibreti alemlik bir ceza versin Rabbim.
  Cevapla
 • İsm 1 ay önce Şikayet Et
  Tam tlc belgesi olacak olay, Allah senin gibi vicdansızı hakettiğinle karşılaştırsın, boşanmayla nafakayla uğraşmak zor geldi tabi.
  Cevapla
 • Yiğido 1 ay önce Şikayet Et
  Kafir yapmaz bu soysuz lanetlinin yaptığını
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de üretildi, ABD ve BAE talep etti: LiDAR!
Doğu Perinçek'in sözleri CHP'lileri kızdırdı! Hakaretler havada uçuştu