Fatih Altaylı'dan CHP'li belediye başkanına: Ar damarı çatlamış

Fatih Altaylı, CHP'den gelen tüm itirazlara rağmen akrabalarını belediyedeki önemli görevlere atamaya devam eden ve "yaptığımız doğrudur" diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e "Ar damarı çatlamış" dedi.

GİRİŞ 23.05.2024 16:02 GÜNCELLEME 23.05.2024 16:02
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

  HABER7

31 Mart yerel seçimlerinin ardından birçok CHP'li belediyede peş peşe akraba-eş-dost atamaları başladı. CHP yönetiminin tepki göstermesi ve kamuoyundan gelen yoğun baskı sonrası bazı atamalar geri alınırken, bazı atamalar da ısrarla devam ettirildi.

"YAPTIĞIMIZ ATAMANIN ARKASINDAYIZ"

Bunlardan en çok gündeme gelen ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu. Türkiye'nin gündemine oturan akraba atamalarına gelen tepkiler üzerine yeğenini belediyeye almaktan vazgeçen Bozbey, baldızını ise görevde bıraktı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Meclis Toplantısında CHP'li Bozbey'den meclise, akraba atamalarına ilişkin açıklama yapması istendi. Akraba atamaları ile tepki çeken Bozbey ise şaşkına çeviren bir açıklamada bulundu. CHP'li Bozbey, "Aslında bu konuda açıklama yapmaya gerek yok. Yaptığımız iş doğrudur. Yaptığımız işin arkasındayız" dedi.

ALTAYLI'DAN SERT TEPKİ: AR DAMARI ÇATLAMIŞ

CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in akraba atamaları ve üstüne yaptığı 'pişkin' açıklama gazeteci Fatih Altaylı'nın tepkisini çekti. CHP'li başkana 'Bravo' diyen Altaylı "Biz buna şey diyoruz. Çatlak. Ne çatlağı ar damarı çatlağı. Bunca eleştiri partinin bunca uyarısı falan. Koskoca CHP bir tane adama söz geçiremiyor." ifadelerini kullandı. 

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 73
 • Tehluke 1 ay önce Şikayet Et
  Fatih yoksa sana bir şey vermedilermi.
  Cevapla
 • Alo 1 ay önce Şikayet Et
  E oy verdiniz ya başa gelsinler diye
  Cevapla
 • 1453 1 ay önce Şikayet Et
  Hanginizde ar damarı var ?
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Eleştirenler,zıplayanlar,parlayanlar hepimiz aynaya bakmalıyız değilmi.Hangi parti yıllardır belediyelere gelmişte muhalefetten adam almış deyin hele.Güldürmeyin insanı.Bu doğru değil fakat bu ülkenin sorunu Bursanın değil.
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  allah allah fatihe bak sen ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
15 kişinin öldüğü anız yangınında büyük çelişki! Çarpıcı uydu görüntüleri paylaşıldı
Trabzonspor, Cihan Çanak'ı duyurdu