ÖNDER "Okul Aile Birliği Çalıştayı" yapacak

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, okul aile birliklerinin ve ailelerin eğitime desteğini artırmak üzere “Okul Aile Birliği Çalıştayı” düzenliyor. Çalıştayda elde edilen verilerle ise kasım ayında bir zirve yapılacak.

GİRİŞ 24.05.2024 11:09 GÜNCELLEME 25.05.2024 14:38

Eğitimde okul ve öğrenci kadar ailenin de önemli olduğuna ve ailelerin eğitim sürecine katılması gerektiğine inanan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, Okul Aile Birliği Komisyonu ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede sahada yer alan eğitimcilerin katılımıyla bir çalıştay düzenleniyor. Okul Aile Birliği Çalıştayı’nda konular dört ana başlıkta tartışılarak bir rapor ortaya konulacak. 

ÖNDER 'Okul Aile Birliği Çalıştayı' düzenlediÖNDER "Okul Aile Birliği Çalıştayı" düzenledi

MAARİF MODELİNE UYUM

Daha önce de Okul Aile Birliği zirveleri ile konunun muhataplarını tek çatı altında toplayan ÖNDER, kasım ayında yapılacak Okul Aile Birliği Zirvesi 2024 için çalışmalara başladı. Bu çerçevede cumartesi günü ÖNDER Genel Merkezi’nde düzenlenecek çalıştaya okul aile birliği ile alakalı sahada çalışma yapan isimler katılacak. Birliklerin Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli müfredatının mantığına uygun hale getirilmesi için başlıkların da çıkarılacağı çalıştayda, müfredatta olup uygulamada yaşanan problemler masaya yatırılacak.

OKUL AİLE BİRLİĞİ ZİRVESİNE HAZIRLIK

Aile birliklerinin ve ailelerin eğitime desteğini artırmak amacıyla düzenlenen ve 48 eğitimcinin katılacağı çalıştayda 4 ayrı salonda 4 ana başlık ele alınacak. Her oturum için katılımcılara üçer soru sorularak konular istişareye açılacak ve önerileri alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili kurumlardan da katılımcıların bulunduğu çalıştay sonrasında hazırlanan rapor ise geniş katılımla düzenlenecek Okul Aile Birliği Zirvesi için ön çalışma mahiyetinde tamamlanacak.

4 BAŞLIKTA TARTIŞMA

Çalıştayda gündeme alınacak 4 başlık arasında şunlar bulunuyor: Okul aile birliğinin eğitime katkısının incelenmesi ve işlevselliğinin artırılması için iyileştirme yöntemlerinin değerlendirilmesi. Öğrencilerin gelişimleri açısından okul aile birliği kalitesinin artırılması.

Okul aile birliğinin sürdürülebilir yönetsel işlevleri, görevleri ve iletişimlerinin değerlendirilmesi. Değerler ve değerler eğitiminde okul aile iş birliğinin incelenmesi, yetişkin eğitimi ve iletişiminde süreç yönetimi.

KAYNAK: HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - İbrahim Can

Editör Hakkında

İbrahim Can, 1993'te İstanbul'da doğdu. İnternet haberciliği kariyerine 2011’de başladı. İki yıla yakın küçük ölçekli sitelerde çalıştıktan sonra, 2012'nin Ekim ayında yenisafak.com'a başladı. 6,5 yıl çalıştığı yenisafak.com'da Gündem, Eğitim, Hayat, Dünya, Spor ve Video kategorilerinde çalıştı. Bir süre akşam sorumluluğu yaptı. Son olarak Ana Sayfa Editörü oldu. 2019'un Haziran ayında Haber7'de Gündem Editörü olarak göreve başladı. Hem Haber7 hem de Yeni Şafak'ta kültür sanat, eğitim ve siyaset alanları başta olmak üzere birçok alanda özel haber, infografik ve video hazırladı. Hala Haber7'de Haber Şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Celal Şengör'den, İslam dini ve Türkiye'ye küstah sözler: 30 yıl içinde Türkiye olmayacak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC vatandaşlarına müjde