Yunanistan 12'si çocuk 75 göçmeni ölüme itti

İzmir'in Dikili ve Çeşme ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurları tarafından geri itilen ve yardım bekleyen 12'si çocuk 75 düzensiz göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

GİRİŞ 26.05.2024 09:38 GÜNCELLEME 26.05.2024 09:58
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 24 Mayıs saat 04.35’te Çeşme ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine harekete geçti. Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen lastik bot içerisindeki 13 düzensiz göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından kurtarıldı. Ekipler aynı gün saat 09.05’te de, yine Çeşme ilçesi Karaada üzerinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine çalışma başlattı. Yunan unsurları tarafından can salları içerisinde geri itilen ve kendi imkanlarıyla adaya çıkan 3'ü çocuk 33 düzensiz göçmeni kurtardı.

DENİZDE CAN PAZARI

Sahil Güvenlik ekipleri 24 Mayıs saat 14.20’de ise, Dikili ilçesi açıklarında can salları içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisini aldı. Yine Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itildiği tespit edilen 2 can salı içerisindeki 9u çocuk 29 düzensiz göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu (KB-32) tarafından kurtarıldı.
Karaya çıkartılan 12'si çocuk 75 düzensiz göçmen, sağlık kontrolleri ve işlemlerinin ardından, İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi'ne sevk edildi.

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • Selim 1 ay önce Şikayet Et
  Yorumcuların çoğu gavur gibi yorum yapmış.
  Cevapla
 • Bir vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Nerden geldiklerini bilmeden nereye göndereceksiniz? Pasaportları bile yoktur. Bu göçmen işi çığırından çıktı.
  Cevapla
 • Alaskamkuzey 1 ay önce Şikayet Et
  aynı gün sinir dışı
  Cevapla
 • Şems 1 ay önce Şikayet Et
  Allah kimseyi bu duruma düşürmesin ama ne işleri var orada??? Aslında biz de Yunan gibi açık denize itecektik.
  Cevapla
 • hHüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Yav bu kaçıncı bu Haber, Sayısını hatırlamak mümkün değildir. O gerizekalılarda gitmesinler, hiç duymuyorlar Avrupalıların kendilerini Ne Kadar Çok ama Çok Sevdiklerini ve Hasretle Beklediklerini. Olan her şekilde Türkiyem ve Türkiyem Milletine Oluyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Gençlerin kaç yaşına kadar aileleriyle yaşadığı belli oldu
Musk, Soros'a 'bir sonraki kuklayı' tanıttığı için teşekkür etti