Gazze’de hastanede çalışan doktor anlattı: İsrail yeni bombalarını test ediyor!

Gazze’de İsrail bombaları altında doktorluk yaparak sivillerin feci şekilde katledildiğine şahit olan Gassam Ebu Sitte, Ankara'da gerçekleştirdiği konuşmada, İsrail soykırımını yaşanmış örneklerle anlattı.

Gazze’de hastanede çalışan doktor anlattı: İsrail yeni bombalarını test ediyor!
Gazze’de hastanede çalışan doktor anlattı: İsrail yeni bombalarını test ediyor!
GİRİŞ 28.05.2024 17:16 GÜNCELLEME 29.05.2024 10:38
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Siyonizm güdümündeki Fransa ve Almanya’ya alınmayan İskoçya Glasgow Üniversitesi Rektörü Gassam Ebu Sitte’ye hakikatleri haykırması için Türkiye kapılarını açtı. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde ağırlanan Filistin asıllı İngiliz cerrah Ebu Sitte, Gazze’de şahit olduğu İsrail terörünü anlattı.

Gassam Ebu Sitte

YENİ ÜRETİM BOMBALARI GAZZELİLERİN ÜZERİNDE DENİYORLAR!

Gazze’nin batısındaki Şifa Hastanesi’nde görev yaptığı günleri paylaşan Gassam Ebu Sitte, İsrail’in hava saldırılarında yeni üretilen bombaların denendiğini söyledi. Terör saldırılarında çocukların özellikle hedef alındığını vurgulayan Ebu Sitte, birçok çocuğun da öksüz kaldığını belirtti. İsrail’in hedef aldığı hastanelerde dezenfektan yokluğu sebebiyle bazı ameliyatlarda sabun kullanmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

İsrail, Gazze kentinin batısında yer alan Er-Rimal semtindeki Şifa Hastanesini ve çevresini yakıp yıkarken hastaneye çıkan tüm yolları da tahrip etti.

Siyonist rejimin sağlık sektörünü sistematik biçimde hedef aldığının altını çizen Sitte, takip altına alınan bir doktorun İsrail askerlerinin ateşiyle şehit edildiğini dile getirdi.

Gazze’de İsrail bombaları altında doktorluk yaparak sivillerin feci şekilde katledildiğine şahit olan Gassam Ebu Sitte’nin açıklamalarından öne çıkan ifadeler şöyle:

 • İsrail saldırılarında yeni jenerasyon bombalar kullanıldı. Yeni bombalarını üzerimizde denediler.
 • Hastanelerdeki hastaların yüzde 50’si çocuklardı.
 • Çocukların elleri ve ayaklarının kesilmiş, koparılmış halde olduğunu gördüm.
 • Özellikle çocuklar için gönderilen ilaçların ulaşmasının engellemesi, aslında İsrail’in, gelecekte oluşacak neslin hasta bir nesil olmasını hedeflediğini göstermektedir.
 • Birçok Filistinli çocuk İsrail’in Gazze’ye saldırıları sebebiyle ailesini kaybetti. Diğer hastalar da kimsesiz çocuklarla ilgileniyor.


   
 • Bedeninin yüzde 60’ı yanmış 15 yaşında bir genci ameliyat ederken dezenfektan yoksunluğu nedeniyle sabun kullandık.
 • İsrail silahlarını soykırım maksadıyla kullanıyor. Sağlık sektörü programlı şekilde hedef alınıyor.
 • Hastanelere giden yollar İsrail tarafından kapatılıyor. Doktorlar bütün sıkıntılara rağmen hastaları tedaviye devam ediyor.

  İsrail ordusu, Filistinlilerin Şifa Hastanesinde kurduğu geçici mezarlığı da yıktı.
   
 • İsrail hastanelerde çalışan doktorları hedef alıyor. Doktorlardan birini takip edip öldürdüler.
 • Çalıştığım hastaneye füzeyle saldırılması nedeniyle tavan üzerimize çöktü. Kendime geldiğimde insanların ambulansların yandığını gördüm.
 • Gazze’de 12 üniversite kasıtlı şekilde yok edildi. 100’den fazla profesör, rektör ve dekan öldürüldü. Tarihi alanlar yıkıldı...

Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 71
 • Tarkan 3 hafta önce Şikayet Et
  katliam yapmayı, soyu kırmayı, insan cellatlığını çok iyi biliyorlar ve bunu bilimsel akıllı teknolojilerle yapıyorlar. Peki nasıl bu vahşiler durdurulacak.
  Cevapla
 • Salih 3 hafta önce Şikayet Et
  Allahım ümmeti Muhammed i birleştir uyandır. Amin.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Ve Müslüman ülkeler sessiz...
  Cevapla
 • Hüseyin Yıldız 3 hafta önce Şikayet Et
  Kâfirler için yaşasın cehennem
  Cevapla
 • Gül 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu cehendemi seyredip kul olmaktansa orada olup kül olmayı isterdim Rabbim bu hale getirenlerin ve destekçilerini kahrı perişan eylesin Allahın laneti üzerinize olsun İsrail
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Torunlarının gözü önünde tabancayla başından vuruldu; saldırı anı kamerada
Yeni transferlere gece yarısı coşkulu karşılama!