FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'le ilgili çarpıcı açıklama: Öldü haberi gelebilir

Gazeteci Nedim Şener, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şener, "Bir-iki gün içinde öldü haberini alabiliriz" dedi.

GİRİŞ 03.06.2024 10:57 GÜNCELLEME 03.06.2024 12:27
Bu Habere 158 Yorum Yapılmış

Katıldığı programda terör örgütü FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in ortadan kaybolmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Nedim Şener, çarpıcı bir detaya değindi.

"ÖLDÜ HABERİ GELEBİLİR'

Özellikle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e dair yaptığı yorumlar merak uyandırdı.

Şener, Gülen'in yaşadığını ancak 1-2 gün içinde öldü haberinin alınabileceğini söyledi.

FETÖ'de iç savaş! Teröristbaşı Gülen'in akrabaları kampı bastıFETÖ'de iç savaş! Teröristbaşı Gülen'in akrabaları kampı bastı

İddialar sonrası FETÖ elebaşı Gülen'in çiftliğinde sessizlik hakimİddialar sonrası FETÖ elebaşı Gülen'in çiftliğinde sessizlik hakim

"ABD TOPRAKLARINDA BİR ÖLÜYÜ SAKLAYAMAZLAR"

Başak Şengül'ün, "Bu haberi verecekler mi?" sorusunu yanıtlayan Şener, şu ifadeleri kullandı:

"Mutlaka verecekler çünkü bu belirsizlikle yaşayamazlar ve ABD topraklarında bir ölüyü saklayamazlar. Kaçırma hadisesinde, güvenli bir yere götürmelerinin nedeni o ölüm sonrası Barbaros Kocakurt'un yöneticisi dedirtmek için zaten. Yoksa çiftlikte kalsaydı herkese açık, herkesin girip çıkabildiği, herkesin huzurunda görünürdü. Çok kilit bir kadro tarafından asude bir yere götürüldü ki orada 'örgütün lideri bundan sonra budur herkes buna biat edecek' dedirtmek amacıyla başka bir plan yok burada."

KRİTİK İSİM BARBAROS KOCAKURT

Konuyu Hürriyet gazetesindeki köşesinde irdeleyen Nedim Şener, terörist elebaşı Fetullah Gülen’in kaçırılması ile ilgili “FETÖ’cülerden FETÖ’ye operasyon yapıldığını” belirtti.

Örgüt içerisinde  “Mustafa Özcan Grubu” ile “Barbaros Kocakurt Grubu”nun öne çıktığını, daha önce rekabet eden bu iki grubun son süreçte beraber hareket etmeye başladığını ifade etti.

Nedim Şener’in yazısında özetle şu satırlar yer aldı:

FETÖ elebaşının sağlık durumu kritik ve örgüt üyelerinin yazıp çizdiklerine göre günleri sayılı. Bu durum gruplar arasında davranış farklılığını da getirdi. Rakip olan MÖZ grubu ile Barbaros Kocakurt grubu beraber hareket etmeye başladı.

“Gelenekçiler” etkisiz, “Yenilikçiler” ise dışarıdan ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Pensilvanya’daki çiftlikten güvenli bir eve taşınan FETÖ elebaşını ziyaret eden FETÖ’cü mahrem imam Ahmet Kurucan, Gülen’in ağzını bile oynatamadığını yazdı. Ahmet Kurucan’ın FETÖ elebaşının kaldığı ve örgüt üyelerinden bile saklanan yer için “Asude” kelimesini kullanması ilginç. “Asude” kelimesini duyan örgüt üyeleri “Gülen öldü mü?” sorusunu sormaya başladı. FETÖ’nün Zaman isimli örgüt yayınının yöneticisi firari Ekrem Dumanlı da “Asude” kelimesine atıf yaparak Gülen’in çıktığı çiftlikte sadece sağlık sorunları olmadığını, kampa adam sokulduğundan hatta mutfağa tayin edilmesinden bahsederek can güvenliğinin olmadığını söyledi. FETÖ’cü Dumanlı’nın “Asude” kelimesinden bahsedip Yahya Kemal Beyatlı’nın şiirlerinde kullandığını hatırlatması, ünlü şairin şu dizesini akıllara getirdi: “Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde.”

Verilen mesaja göre “Sakin bir yerde ölümü” bekleyen Gülen’in çiftlikten MÖZ grubu içindeki Cevdet Türkyolu’nun başını çektiği ekip tarafından çıkartılması, yeğeni Ebuseleme Gülen’in 15 Temmuz dahil FETÖ’nün işlediği suçlarla ilgili açıklamalarıyla farklı boyut kazandı. Ahmet Kurucan burada da devreye girip Ebuseleme Gülen’in babası Mehdi Gülen’e gidip, oğlunun akıl hastası olduğuna dair açıklamalar eşliğinde özür dilemesi operasyoncu ekibin boş durmadığını gösteriyor.

Peki ne oluyor? Türkiye’de kamudaki örgüt üyeleri ile hâlâ operasyon gücünü koruyan ve dünyanın 120 ülkesinde istihbarat istasyonu gibi çalışan okulları ile hâlâ CIA ve MOSSAD için kullanışlı olan FETÖ, elebaşının ölümü sonrası dağılmaması için yeniden organize oluyor. Bunun için FETÖ elebaşının ölmeden bir örgüt yöneticisi tayin etmesi gerekiyor. Ancak şu ana kadar kimseyi tayin etmedi. Bunun örgütte dağılmaya yol açacağını bilen Cevdet Türkyolu-Mustafa Özcan grubu Gülen’i herkesten sakladıkları bir adrese taşıdı. FETÖ elebaşı ölmeden elinden liderlik konusunda bir ismin yer aldığı belge almaya çalışacaklar. Ancak FETÖ elebaşı birini işaret etmeden ölmesi halinde de, kendilerinin yöneteceği bir kişiyi örgütün başına geçirecekler. Tarife uyan kişi ise Barbaros Kocakurt. Böylece Fetullahçı Terör Örgütü, operasyoncu ekibin kontrolünde ihanete devam edecek.

KAYNAK: TV100 - HÜRRİYET
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 158
 • Hüseyin 1 ay önce Şikayet Et
  Amerikanın ajanı mefta
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ateşi bol olur inşallah
  Cevapla
 • atahan 1 ay önce Şikayet Et
  normal bi vatandaş gibi ölmesin inşallah.İnleye inleye sürünsün.Onun o hallerini peşinden koşan mankurt kafalılar görmeden ölmesin
  Cevapla
 • Bora 1 ay önce Şikayet Et
  Gebermiştir kesin kılıf uydurmaya çalışıyorlar büyük ihtimal...
  Cevapla
 • ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  mekanı cehennem olur inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tek başına 20 yıldır izinsiz çalışıyor! Dokunduğu milyon dolarlık oluyor
Konut kredisinde yeni kurnazlık! İşin tadı kaçtı