Türkiye'den ABD'ye çağrı! Flaş F-16 vurgusu: Müsaade etmeyin!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye ile ABD'nin arasını bozmak isteyen birtakım lobilerin olduğunu söyleyerek, ABD'nin bu lobilere müsaade etmemesi gerektiğini belirtti.

Türkiye'den ABD'ye çağrı! Flaş F-16 vurgusu: Müsaade etmeyin!
Türkiye'den ABD'ye çağrı! Flaş F-16 vurgusu: Müsaade etmeyin!
GİRİŞ 10.06.2024 22:18 GÜNCELLEME 11.06.2024 04:32
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yılmaz, ABD ile Türkiye'nin ikili ilişkilerine değindi.

Türkiye'den ABD'ye flaş çağrı: Müsaade etmeyin!

'ABD İLE TÜRKİYE'NİN ORTAK MENFAATLERİ VAR'

Birtakım lobilerin ABD ile Türkiye'nin arasını açmaya çalıştığını söyleyen Yılmaz, "Maalesef ABD ile çok çeşitli tartışmalar yaşadık. Terör örgütleri ile mesafe konusunda arzu edilen noktada değiliz. Ama ABD ile Türkiye'nin ortak menfaatleri var. Birtakım lobilerin iki ülkenin arasını açmasına müsaade etmemeleri lazım.

Türkiye'den ABD'ye flaş çağrı: Müsaade etmeyin!

'ŞİMDİ FARKLI BİR HAVA OLUŞMUŞ DURUMDA F-16 VE BAZI UNSURLAR BUNUN PARÇASI'

Şimdi farklı bir hava oluşmuş durumda. F-16 ve bazı unsurlar bunun parçası. İsveç'in NATO'ya üye olması sonucunda bazı kısıtlamalar kalkmış oldu. Ümit ediyoruz bu süreç diğer alanlarda da olumlu süreç yaratsın." ifadelerini kullandı.

Türkiye'den ABD'ye flaş çağrı: Müsaade etmeyin!

İSRAİL'LE TİCARETİN SONLANDIRILMASI

Türkiye'nin, İsrail ile ticari ilişkilerini askıya almasıyla Filistin'e destek konusunda dünyaya öncülük ettiğini belirten Yılmaz, "Ticarette biliyorsunuz butün dünyaya öncülük yaptı Türkiye. Başka ülkelere örnek olmasını temenni ediyoruz. Dolayısıyla Türkiye  diplaside, yaptırımlarda, hukiki alanlarda Filistin'in yanında mücadele ediyor." dedi.

KAYNAK: HABER7
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 4
 • necmettin durmaz 1 ay önce Şikayet Et
  vermesinler ki uçağımızı biz yapalım yoksa projelerimiz eskiden olduğu çöp olur hele chp iktidar olursa
  Cevapla
 • Vatandaş ! 1 ay önce Şikayet Et
  f16 israil malıdır !
  Cevapla
 • nitekim 1 ay önce Şikayet Et
  f16 çöptür almak hatadır kendimiz yapıyoruz ya daha ne alıyoruz ki bunlardan zaten düşmanımız abd başka düşmanımız yok ki
  Cevapla
 • Mustafa 1 ay önce Şikayet Et
  Bu hırsızlara uçaklar için ödeme yapmayın boşuna uçakları vermeyecekler oyalıyorlar demedi demeyin benden söylemesi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
'Başıboş köpek lobisi'ne FETÖ taktiği!
Sokak köpekleri düzenlemesinde 'ötenazi' ibaresi çıkarıldı