Valilik duyurdu: Bayramda şehirden çıkışlara kısıtlama

Valilik, İçişleri Bakanlığı'nın Bayram Trafik Tedbirleri Talimatı gereğince; ağır tonajlı araçların 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06:00'dan 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05:00'a kadar şehirden çıkışına kısıtlama getirildiğini duyurdu

GİRİŞ 13.06.2024 21:26 GÜNCELLEME 14.06.2024 09:36
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanlığımızın “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Talimatı” gereğince; 2024 Kurban Bayramı tatili ile 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin aynı döneme rastlaması nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla; kamyon, çekici, tır vb. ağır tonajlı araçların, 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06:00’dan itibaren 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05:00’a kadar D-100 Karayolu, O-7 (Kuzey Marmara), O- 3(TEM) ve tüm bağlantı yolları ile ilimizin doğu çıkış yönünde seyretmesine müsaade edilmemesine, tedarik süreçlerinin aksamaması için, yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici, tanker cinsi taşıtların özellikle ana arterler haricindeki güzergâhlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilmesine karar verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

KAYNAK: DHA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.
YORUMLAR 35
 • Abdullah 1 ay önce Şikayet Et
  Nesi varsa her şeyini kara yollarında taşıyan, yeryüzünde kabilelerden başka bir devlet var mı acaba ?
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  sakamisin sen
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  nasıl tedbir ama
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  su yasakçı zihniyetten vaz geçin hartik
  Cevapla
 • Qwerty 1 ay önce Şikayet Et
  Pazartesiye kadar olsaydı bari
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emekliler için yeni duyuru! İl il indirim yapan kurum ve kuruluşlar
Gazzeli kızın korkusu yürekleri dağladı