Oyuncu başkandan vatandaşa ilk gol! Reklam bitti film başladı

CHP'li Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, eski Belediye Başkanı Enver Demirel döneminde yapılan 8 bin 500 öğrencinin ücretsiz spor eğitimi aldığı spor salonunu ücretli hale getirdi.

Oyuncu başkandan vatandaşa ilk gol! Reklam bitti film başladı
Oyuncu başkandan vatandaşa ilk gol! Reklam bitti film başladı
GİRİŞ 25.06.2024 14:51 GÜNCELLEME 25.06.2024 14:51
Bu Habere 123 Yorum Yapılmış

31 Mart yerel seçimleri öncesi sosyal belediyecilik naraları atan CHP’li Erdal Beşikçioğlu Etimesgut Belediye Başkanı seçilmesinin ardından ilk icraat olarak ücretsiz verilen belediye hizmetlerine ücret uygulamaya başladı. 

ÜCRETSİZ SALONU 750 TL YAPTI

Beşikçioğlu, MHP'li Etimesgut eski Belediye Başkanı Enver Demirel döneminde yapılan Halk Eğitim Merkezi ve İl Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında 8 bin 500 öğrenciye ücretsiz spor eğitimi verilen spor salonunu ücretli hale getirdi. Spor salonu, Etimesgut Belediyesi'nin CHP'li Erdal Beşikçioğlu idaresine geçtikten sonra aylık 750 Türk lirası aidata tabi tutuldu.

"FATURA DEVLET KURUMLARINA KESİMEYE ÇALIŞILIYOR"

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Yalçın yaptığı açıklama ile Etimesgut Belediyesi’nin algı yaparak Halk Eğitim Merkezi ve İl Spor Müdürlüğü’nün antrenörlerini geri çekmeleri sonucunda spor kurslarının ücretli hale getirilmesine ilişkin siyasi faturanın AK Parti ve devlet kurumlarına kesilmeye çalışıldığını ortaya çıkardı. İşin aslının ise Etimesgut Belediyesi’nin ücretsiz olan hizmeti ücretli yapmasıyla, belediyeye tahsis edilmiş antrenörlerin bu sebepten dolayı çekildiğini söyledi.

“ÜCRETSİZ YAPARLARSA ANTRENÖR GÖNDERİLECEK”

Halk Eğitim Merkezi ve İl Spor Müdürlüğü ile Etimesgut Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında 8 bin 500 öğrenciye spor kursu veriliyordu ancak Etimesgut Belediyesi bu kursları aylık 750 lira aidat alınması şeklinde kararlaştırdı. Halk Eğitim Merkezi ve İl Spor Müdürlüğü ise projeye yönelik tahsis ettiği antrenörleri geri çekerek Etimesgut Belediyesi’ne halka verilen hizmetin ücretsiz olması gerektiğini bildirdi.

Yalçın, yapılan bu algıya ilişkin şöyle konuştu:

İki buçuk yıldır Halk Eğitim Merkezi ve İl Spor Müdürlüğü ile Etimesgut Belediyesi ortak proje yürütüyordu. Etimesgut Belediyesi’ne ait spor salonları ortak kullanılıyordu. İl Spor ve Halk Eğitim Merkezleri 2,5 yıldır antrenör desteğinde bulunuyordu. 8 bin 500 öğrenciye spor kursu veriliyordu. Şimdi aylık 750 lira aidat alma konusu ortaya çıktı. Bir de belirlerken diyorlar ki ilgili kurumlar hocalarını çekti ve biz de ücretli hale getirdik. Bu doğru bir yaklaşım değil, bu algı çok yanlış bir algı.

İlgili kurumlar diyor ki onlar ücretli yaptılar biz ondan dolayı antrenörleri çektik. Ücretsiz yaparlarsa biz ücretsiz antrenör göndermeye devam edeceğiz dediler. Ben de bunu anlattım mecliste, ücretsiz devam edilmesi halinde antrenörlerini çeken kurumlar antrenör sayısını artıracaklar ve malzeme tedariki yapacaklar. Bundan sonrasının kararı size kalmış. Hem ücretli yapıyorlar ve bunun siyasi faturasını bize ödetiyorlar. Velilere bildirimde bulunmuşlar, SMS ile yapılmış bu bildirimler 750 TL aidat tahsil edilecektir diye.

Spor kulübünün başkanı ise açıklama yaptı biz daha profesyonel olması için ve buranın giderlerini karşılamak ve kaynak sorununu aşmak için böyle yapıyoruz. 8 bin 500 spor öğrencisi arkadaşımız var ve aileler bu durumdan dolayı çok rahatsız. Bir tarafta sosyal belediyecilik ve halkçı belediyecilik diyeceksin ve belediyenin ücretsiz verdiği bu hizmeti de ücretli yapıp bunun faturasını da siyasi olarak AK Parti’ye ve devlet kurumlarına keseceksin. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet mi edecekler yoksa başka bir şey mi yapacaklar kendileri bilir. Bu doğru bir şey değil. Bu konu önemli bir konudur. Sonuçta 750 TL orta halli bir aile için çok büyük bir para değil ama asgari ücretli bir aile için çok büyük para. Ücretli yapmaya devam edeceklerse bunun siyasi ve sosyal sorumlusu Etimesgut Belediye Yönetimi’dir.

 

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 123
 • Mehmet y 4 hafta önce Şikayet Et
  Boş verin, alan memnun satan memnun. Yolda yürümeyi, parkta oturmayı paralı yapsalar, gelecek seçimi yine kazanırlar. Hizmet için secilmiyorlar ki.
  Cevapla
 • Sakin 4 hafta önce Şikayet Et
  Hiç kimse rahatsız değil istenenin üstünde verince kıymet bilinmiyor. Bir yol tamiratı bile aylar sürüyor. Bir aylık bir çalışma gerektiren iş daha kalitesiz hemde üç ayda tamamlıyorlar. Kulaklarımla defaatle duydum adamlar çalışıyor ne güzel oldu dendiğini.
  Cevapla
 • Murat 4 hafta önce Şikayet Et
  hic kimse kusura bakmasin ,bu milleti allah islah eylesin ,sana ters senin degerlerini ayak altina alan mahluka ilgi duyarsan sonucuna aglamandan katlanacan
  Cevapla
 • Siyaset Yalan 4 hafta önce Şikayet Et
  Siyasiler artik milletden kendini ustun goren burjuva kesim oldu. Neden Tum siyasiler demirel söylemine dondu dun dündür ve bugun bugundur. Koltuga oturan hepsi vaadleri unutmuyor yani sözunü yerine getirmeyende islam dininde munafik diye resmen mühır yiyor ise, millet münafiklıgın şartını bilmedigi icin hak ediyor galiba
  Cevapla
 • murat hoca 4 hafta önce Şikayet Et
  Kitaplar da ücretli olmalı. bedava olunca kıymeti bilinmiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
600 yıllık tarih! Osmanlı Devleti'nin yönettiği topraklar: Bu ülkelerde Osmanlı izi var...
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!