İBB’den şehit babasını şok eden karşılık!

15 Temmuz darbe kalkışmasında vatan için canını feda eden en genç isimlerden Batuhan Ergin'in kabrindeki ay yıldızlı bayrağın eskimesine rağmen İBB tarafından yenilenmediği, başvuru üzerine çirkin bir cevap verildiği öğrenildi.

İBB’den şehit babasını şok eden karşılık!
İBB’den şehit babasını şok eden karşılık!
GİRİŞ 10.07.2024 18:47 GÜNCELLEME 12.07.2024 13:11
Bu Habere 131 Yorum Yapılmış

15 Temmuz'da “Eve erzak almaya değil vatana sahip çıkmaya geldik” diyerek FETÖ'cü hainlere direnen ve şehit düşen 21 yaşındaki Batuhan Ergin’in manevi hatırasına CHP'li İBB’den büyük saygısızlık.

Şehit Batuhan Ergin'in kabrindeki Türk bayrağının eskiyip solduğu için İBB Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürlüğü'ne bayrağın değiştirilmesi için talepte bulunulduğu belirtildi. Fakat şehidin ailesi beklenmedik cevapla sarsıldı. İBB yetkilisinin şehit babasına, “Biz onunla ilgilenmiyoruz, bayrağı da kendisi değiştirsin” karşılığını verdiği kaydedildi.

Şehidin kabrindeki eskiyen bayrağı Beşiktaş Kaymakamlığı’nın değiştirdiği bildirildi.

Batuhan Ergin

CHP'Lİ İBB'NİN YETKİLİSİNDEN FETÖ'NÜN KURŞUNU KADAR AĞIR SÖZLER

Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, “15 Temmuz şehidi Batuhan’dan bir Türk bayrağını esirgediler” başlıklı makalesinde şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz gecesi Boğaz Köprüsü’nün Anadolu Yakası’ndan attığı son mesajı şuydu: “Eve erzak almaya değil, devletimize sahip çıkmaya geldik.”

FETÖ’cü hainler, Batuhan Ergin bu mesajı yazdıktan iki saat sonra, onu vatan aşkıyla atan kalbinden vurarak şehit etti. /.../

21 yaşında şehit olan Batuhan Ergin yaşadığı semtte, Ortaköy Mezarlığı’nda defnedildi. Batuhan Ergin başındaki Türk bayrağı ile tam sekiz yıldır yattığı o mezarlıkta vatan nöbetine devam ediyor.

Zaman zaman görüştüğümüz babası Ahmet Ergin’den geçen hafta üzücü bir telefon aldım. Ahmet Ergin ziyarete gittiği oğlunun mezarlığında yaşadığı şu üzücü olayı anlattı: “Biliyorsun sık sık Batuhan’ın mezarına gider bakımını yaparım, 15 Temmuz yaklaştığı için de ziyaretçileri artacağı için ayrı bir bakım yapmak istedim. Mezarın başındaki Türk bayrağının hayli eskimiş, solmuş ve yıpranmış olduğu için değiştirilmesi için mezarlıktaki belediye görevlisine haber verdim; Türk bayrağının değiştirilmesini talep ettim.

“İLGİLENMİYORUZ!”

Görevli İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürlüğü’ne haber verip değiştirileceğini söyledi. Daha sonra gittiğimde Mezarlıklar Müdürlüğü yetkililerinden, ‘Biz onunla ilgilenmiyoruz bayrağı da kendileri değiştirsin’ cevabının verildiğini söyledi.

Batuhan Ergin

‘BEŞİKTAŞ KAYMAKAMLIĞI DEĞİŞTİRDİ’

Elbette ben değiştiririm ama bu çok kanıma dokundu. Beşiktaş Kaymakamlığı’na haber verdim. Kaymakamlık hemen devreye girip Batuhan’ın başındaki Türk bayrağını değiştirdi. Mesele eskimiş bir bayrağın değiştirilmesi değil, çok kalbim kırıldı. O yüzden Kaymakamlık ile durumu paylaştım. Vatan için canını vermiş şehitten bir Türk bayrağını esirgeyen Mezarlıklar Müdürlüğü’nün yaptığını içime sindiremiyorum. Bu aslında 15 Temmuz darbe girişimine karşı bu milletin verdiği mücadeleye bakış açılarını da yansıtıyor. Ama ne şehit oğlumu ne diğer şehitlerin hatırasını ne de bu vatanı bu zihniyete bırakacak değiliz. /.../

DAHA BÜYÜK REZİLLİKLERE GİRİŞEBİLİRLER

15 Temmuz darbe girişimine “Tiyatro, kontrollü darbe” diyen sahte demokratların sekiz yıldır neler yaptığını ve neler yaptıklarını yakından izliyorum. Şehitlerimizin adı verilen sokak ve cadde isimlerinin değiştirilmesinden, 15 Temmuz gazisi olanların belediyelerde işten çıkartılmasına kadar her rezilliklerini gördüm. 15 Temmuz’da şehit ve gazi olanların değil FETÖ’cülerin haklarını savunduklarına şahit oldum.

Ama vatan için canını vermiş bir şehidin mezarı başından bir Türk bayrağını esirgeyeceklerini aklıma gelmemişti. Bu kadar düşeceklerini tahmin etmemiştim.

Belli ki daha büyük rezilliklere de girişecekler, sadece zamanını kolluyorlar.

Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 131
 • Misafir 2 gün önce Şikayet Et
  bu chp zihniyeti,niye şaşırıyorsunuz
  Cevapla
 • Misafir 2 gün önce Şikayet Et
  En hafif tabirle bu zihniyet tescilli VATAN hainidir
  Cevapla
 • Hoca Nasrettin 3 gün önce Şikayet Et
  Bu milleti hep düşman görmüş bir zihniyetin artıkları. Oy verip makama taşıyanlar mahşerde hesap versinler.
  Cevapla
 • pro fil 3 gün önce Şikayet Et
  ego ve eşinin 15 temmuzdaki duruşu tavrı belli ne bekliyordunuz
  Cevapla
 • Güven 3 gün önce Şikayet Et
  Su an ibb yi zaten darbecilerin usaklari ve pkk li hainler yönetiyor bu yüzden sehidin bi önemi yok onlar icin. Ama istanbul buna layikmis layigiyla yasasin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya'dan tüm dünyaya savaş duyurusu! 'ABD'yi durdururuz' deyip kurbanları ilan ettiler
Eski İsrail Başbakanı: Netanyahu tutuklanacak, İsrail yargılanacak