Türkiye çok sert son uyarıyı yapmıştı! Söz dinlemedi, o ülkeye kaçtı!

Terör örgütü PKK'ya verdiği destekle Türkiye'nin çok sert tepkisi ile karşılaşan ve uyarı alan KYB lideri Bafel Talabani'nin Süleymaniye'den Londra'ya kaçtığı iddia edildi.

GİRİŞ 11.07.2024 12:51 GÜNCELLEME 11.07.2024 13:15
Bu Habere 84 Yorum Yapılmış
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta sınırımızda terör devleti kurulmasına izin verilmeyeceğini belirtirken, TSK ise terör örgütü PKK unsurlarını hava harekatlarıyla etkisiz hale getiriyor.
 

İNGİLTERE'YE KAÇTI

Teröristlere bölgede göz açtırılmazken Gazeteci Çetin Çetiner; "Milli Savunma Bakanı Güler, Dışişleri Bakanı Fidan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Talabani ailesini doğrudan uyardı. Bafel Talabani dün itibarıyla Süleymaniye'den kaçtı, artık Londra'da." iddiasında bulundu.

Öte yandan Talabani'nin aslında İran'ın Tahran kentine kaçmak istediği ancak bu istediğinin karşılık bulmadığı da öğrenildi. Gelişmeler, Türkiye'nin bölgedeki ağırlığının derinden hissedildiği şeklinde yorumlandı.
 

GÜLER SERT BİR DİLLE UYARMIŞTI

Daha önce de Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terör destekçisi Bafel Talabani'yi uyarmıştı. Bakan Güler, "Süleymaniye’de terör faaliyetlerinin artmasıyla ilgili Bafel Talabani sürekli olarak ikaz ediliyor. ‘Lütfen terör örgütleriyle ilişkinizi kesin. Her halükârda sizin aleyhinize olacak’ diye. Yaptıklarını, faaliyetlerini hepsini takip ediyoruz, biliyoruz. Tabii bunları hem Iraklı dostlarımızla hem KDP’li dostlarımızla da paylaşıyoruz. Ama daha sert bir hareketi de yapmak istemiyoruz. Açık açık bunlar söylendi defalarca söylendi. Fakat bir türlü kimse kendine bir çeki düzen vermedi" demişti.

 

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 84
 • Das 3 gün önce Şikayet Et
  Barzani pkk nin kedisini bile vermeyiz demişti Barzani nin pkk ya desteği bilinen bir sey yeni degil kaçmış sa baska Barzani ye birakmistir teröre destegi
  Cevapla
 • bayburtlu Ethem 4 gün önce Şikayet Et
  nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir daha uyarmaya gerek yok vurun gitsin
  Cevapla
 • Bereket 4 gün önce Şikayet Et
  Londra'ya da dalacaz,sen ABD'ye kaç.oraraya dalmamız biraz vakit alacak sanki
  Cevapla
 • vatandaş 4 gün önce Şikayet Et
  siyon hizmetkarı abd çıkmadan ortadoğdan teörde bitmez sütü bozuk hain de bitmez..
  Cevapla
 • Recep YÜKSEL 4 gün önce Şikayet Et
  Şimdiye kadar yok edilmeliydi. Yılanın başını küçükken ezeceksin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'de Cumhuriyetçilerin adayı resmen Trump oldu!
Zelenskiy'den Trump açıklaması: Bundan korkmuyorum