Bakan Fidan'dan Srebrenitsa Soykırımı mesajı!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Srebrenitsa Soykırımını'na ilişkin, “Ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın” şuuruyla ülkemizde her yıl 11 Temmuz’u “Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü” olarak yâd edeceğiz." dedi.

GİRİŞ 11.07.2024 11:24 GÜNCELLEME 11.07.2024 14:16

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, sosyal medya hesabından Srebrenitsa Soykırımını'na ilişkin, “Ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın” şuuruyla ülkemizde her yıl 11 Temmuz’u “Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü” olarak yâd edeceğiz." dedi.

"29 yıl önce dünyanın gözü önünde, Avrupa’nın ortasında bir halk katledildi. Srebrenitsa Soykırımı, insanlık tarihinin kara lekesi olarak hafızalarımızda yerini koruyor. “Ne yaparsanız yapın, soykırımı unutmayın” şuuruyla ülkemizde her yıl 11 Temmuz’u “Srebrenitsa Soykırımını Uluslararası Düşünme ve Anma Günü” olarak yâd edeceğiz. Şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum."

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ev sahiplerinin kiracılara yeni dayatmaları: GBT, KKB, findeks raporu
Tam 59 yıl önce bugün ortaya çıktı! İşte bütün umutları yerle bir eden fotoğraflar!