Teğmenleri komutanları mı yaktı?

Ergenekon terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan teğmenler çarpıcı iddialarda bulundu. Teğmenlerin başını komutanları yakmış olabilir.

Teğmenleri komutanları mı yaktı?
Teğmenleri komutanları mı yaktı?
GİRİŞ 28.09.2008 09:26 GÜNCELLEME 28.09.2008 09:26

HÜSEYİN ÖZAY'ın haberi

Tutuklu teğmenler, Ergenekon’dan tutuklu Aydın çifti ile yaptıkları görüşmelerin basına yansıması üzerine komutanlarının ‘Yanlış bir şey yapmadınız’ diyerek genelkurmay başkanının selamını getirdiğini iddia etti.

ERGENEKON terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan teğmenlerden Mehmet Ali Çelebi Ergenekon zanlıları Kemal ve Neriman Aydın’la görüştüklerine ilişkin haberlerin ardından Tuğgeneral M.B’nin kendilerini çalıştıkları birimde ziyaret ettiğini öne sürdü. Çelebi, ‘Olayla ilgili bilgisi olduğunu söyledi. Bu kişileri tanıdığını, görüşmemizin hiçbir zararının olmayacağını söyledi. Genel Kurmay Başkanımızın selamını, ‘Gözlerinden öperim’ dediğini iletti’ iddiasında bulundu.

ATATÜRK’Ü KONUŞUYORDUK

KEMAL ve Neriman Aydın’ın evine hafta sonları gidip kaldıklarını söyleyen Çelebi iddiaya göre şöyle dedi: Genelde Noyan’la gidiyorduk. Eren ve Yaşar’la gittik. Hasan Hüseyin ile dışarıda görüştük. Kemal Aydın bilge bir insandır. Genelde Mustafa Kemal’i konuşuyorduk. Tarihi, dini ve milli yönlerini konuşuyorduk. Kemal ve Neriman Aydın’ın evinin karargah evi olarak nitelendirilmesi mümkün değildir.’ Çelebi, evinde el konulduğu ileri sürülen CD’lerin de Aydınlar’a ait olduğunu iddia etti.

3 YILDIR GÖRÜŞÜYORDUM

ERGENEKON’DAN tutuklu Teğmen Noyan Çalıkuşu ise Tuğgeneral M.B.’nin kendisi ile de özel olarak Eğitim Tümen Komutanlığı’nda görüştüğünü ileri sürdü. Çalıkuşu, ‘Bu kişilerle görüşmemin hiçbir sakıncası olmadığını söyledi. Genel Kurmay Başkanı’nın selamını iletti. Ben bu şahıslarla 3 yıldır görüşüyorum. Bu şahıslar terörist olsa TSK’nın görüştüğümü bilmemesi ve engel olmaması mümkün değil’ dedi. Çalıkuşu, Aydın çifti ile aile dostu Metin Ç. aracılığı ile tanıştığını da anlattı. Çalıkuşu, ‘Gittiğimiz ev Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bilinmektedir. Ben Kemal Aydın tutuklandıktan sonra bu şahısların terörist olmayacağına dair kanaatim olduğu için diğer arkadaşlarla kendimizi teselli etmek amacıyla aramızda yaptığımız görüşmeler olmuştur’ dedi. Aydınlar ile Çalıkuşu aracılığıyla 2006’da tanıştığını belirten Eren Mumcu ise, ‘İki kez evlerine gittim. Tarihi konuları konuştuk’ ifadesi verdi.

30 milyon doları incelemeye alındı

Bizkaçkişiyiz Hareketi’nin lideri Kanaltürk’ün eski sahibi gazeteci Tuncay Özkan’ın Ergenekon Terör Örgütüne yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınması, Kanaltürk’ün geçmiş dönemdeki mali kayıtlarıyla ilgili dosyanın yeniden açılmasını gündeme getirdi. Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK), Özkan’ın evinde ele geçirilen evraklar ışığında, kanalın satışında ve dernekler aracılığıyla elde edilen gelirin nasıl kullanıldığına ilişkin inceleme yapmaya hazırlandığı belirtildi. Özkan tarafından İpek Grubu’na 30 milyon dolara satılan Kanaltürk’ün hesapları ile ilgili Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörleri tarafından daha önce inceleme yapılmış ve kanala 6 milyon YTL’lik vergi cezası kesilmişti. Vergi cezasının faizi ile birlikte 13-14 milyon YTL’yi bulduğu belirtilirken, cezanın henüz ödenmediği ortaya çıktı. Resmi kayıtlarda, Tuncay Özkan, Kanaltürk’ün hissedarı veya ortağı olarak görülmüyor. Bu nedenle Maliye Bakanlığı, vergi cezaları ile ilgili olarak Tuncay Özkan hakkında bir işlem yapamadı.

KAMAL’LA 6 MİLYON KAVGASI

ÖTE yandan Özkan’ın kanalın satışından elde ettiği paradan Adnan Bulut’a payına düşeni vermediği, 6 milyon YTL’lik vergi borçlarını da sağ kolu Kerimcan Kamal’a bıraktığı öne sürüldü.

Star gazetesi

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Bolat Açıkladı! 600 bin araç piyasaya çıktı
Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat oldu!