''Darbe yapın' diyenler Ergenekon'dan sonra aramaz oldu'

Emekli Korgeneral ve İP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Müjdeci, kendisine 'darbe yapın' şeklinde gelen taleplerin Ergenekon operasyonundan sonra kesildiğini söyledi.

''Darbe yapın' diyenler Ergenekon'dan sonra aramaz oldu'
''Darbe yapın' diyenler Ergenekon'dan sonra aramaz oldu'
GİRİŞ 12.10.2008 10:04 GÜNCELLEME 12.10.2008 10:04
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Erkan Acar'ın haberi

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci (solda), ulusalcıların sözde Ermeni soykırımı iddialarına karşı Berlin'de düzenlediği yürüyüşlerde ön saflarda yer aldı. 
 
Eskiden günde 100'den fazla 'Bu memleketin hali ne olacak, daha ne duruyorsunuz darbe yapsanıza!' diye mailler aldığını anlatan Müjdeci şimdi dertli: "Herkes sustu. Kimse sesini çıkarmıyor."

Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından Marmara Üniversitesi'nde düzenlenen panelde konuşan Müjdeci, konferans salonunun kapısında Ergenekon soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan eski TGB Genel Başkanı Adnan Türkkan tarafından karşılandı. Müjdeci, geçtiğimiz ay İzmir Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda pilot teğmenlerin mezuniyet törenine katılarak gündeme gelmişti.

Marmara Üniversitesi İbrahim Üzümcü Konferans Salonu'ndaki panele Yaşar Müjdeci, Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Başkanı Avukat Aydeniz Tuskan ve gazeteci Rıza Zelyut konuşmacı olarak katıldı. Yaşar Müjdeci, konuşmasında ağırlıklı olarak Ergenekon operasyonu ve ABD'yi eleştirdi. Ergenekon operasyonunun ABD tarafından yönetildiğini savunan Müjdeci, operasyonlarla milletin korkuya boğulduğunu savundu. Operasyon çerçevesinde gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest kalanların durumuna değinen Müjdeci, daha önce gelen darbe taleplerinin kesildiğinden yakındı. Müjdeci şunları söyledi: "En son Nurseli İdiz çıkmıştı. Diyor ki, manyak oldum ben diyor. Kendimi çıplak hissediyorum diyor. Bir daha cep telefonunu asla kullanmayacağım. Bunu Mustafa Balbay da dahil olmak üzere pek çok salıverilen söyledi. Herkes ben dinleniyorum diyor. Mesela en azından bana günde 100'den fazla ya bu memleketin hali ne olacak, 'daha ne duruyorsunuz bir darbe yapsanıza' diye arayanlardan bir tane kalmadı arkadaşlar. Herkes sustu, herkes yola geldi. AK Parti hükümeti ve Amerika, bu korkuyu salmak suretiyle, herkesi dinlenme paranoyasına sokmak suretiyle bu hale getirdi. Kimse sesini çıkarmıyor."

Panelin diğer konuşmacılarından Avukat Aydeniz Alisbah Tuskan ise konuşmasında çelişkiye düşünce öğrencilerin tepkisiyle karşılaştı. Deniz Feneri ile ilgili yolsuzluk haberlerine değinen Tuskan, daha sonra söz konusu derneğin devletleştiğini iddia etti. Bir felaket sonrasında Mersin'e yardım için gittiklerinde halkın kendilerine, "Her şeyi Deniz Feneri sağladı. Size gerek kalmadı." dediğini aktaran Tuskan'a bir dinleyici şu tepkiyi yöneltti: "Hem yolsuzluk yapıldığını iddia ediyorsunuz hem de derneğin devletleştiğini, her tarafa yardım götürdüğünü savunuyorsunuz. Bu çelişkiyi açıklayın." Avukat Aydeniz Alisbah Tuskan, 'Cumhuriyet Mitingleri Tertip Komitesi' üyesiydi.
 
Zaman

YORUMLAR 3
 • mevlüt fırtana 15 yıl önce Şikayet Et
  İtiraf. Sayın İP başkan yardımcısı,hergün 100 lerce meyil lle darbe istendiğini söylüyor.Ergenekoncular tutuklanıncada bunların kesildiğini söylüyor.Demekki darbe karargahı varmış bilenler meyillerini gönderiyormuş.Karargah yıkılınca da meyiller ve umutlar kesildi herhalde. Birilerini suçlarken kendi suçlarınıda ortaya koyuyorlar. Çelişkileride, uydurma ve karalama seneryolarla yaşamaya çalıştıklarını gösteriyor.
  Cevapla
 • Fatih AKINCI 15 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar kendilerini tuzağı düşürüyor. *Her gün darbe yapmaları için e-posta alıyorlarmış,bunu kabul ediyorlar. *Korkuya kapıldığını iddia ettiği kişiler bahsettiği darbe isteyen kişiler. * Diğer konuşmacı Deniz Fenerinin yolsuzluk yaptığını iddia ediyor,sonra da felaketlerde herkesten önce yardıma koştuğunu anlatıyor. Bunlar dan ne köy olur ne kasaba. Ergenekon operasyonları ülkemiz için çok hayırlı olacak , baksanıza adamlar şimdiden hizaya geldi.
  Cevapla
 • ümit yılmaz 15 yıl önce Şikayet Et
  ÇOK MU TEMİZLER. Ergenekondan akan iki taraflı kirli suları görebiliyoruz da paşa, gelen maillere memnunmuşun gibi bir görüntün var.Bu memlekette yapılan ihtilalleri de gördük.Sonuncusunu ise gayet iyi biliyoruz. Tortuları hala üzerimizde. Biraz derin tahlile girsek, bu günlerin sebeplerini o günlerde görebiliriz de...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başörtüsünü yasaklayan Tacikistan yalnız değil! 'Örtü' yasağı her şekilde her yerde
Köpekle otobüse bindi, tepki gösteren yolcularla tartıştı