Örgütle irtibatı Prof sağlıyormuş

Terör örgütü PKK'nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya, Haber Saati'nde bu kez Öcalan ile Ergenekon arasında bağlatıyı sağlayan ismi açıkladı.

GİRİŞ 14.11.2008 22:30 GÜNCELLEME 14.11.2008 22:30

Terör örgütü PKK’nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya, Haber Saati’ne yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu.

"İmralı cezaevini inşa eden komutan Ergenekon davasından firarda, yöneten komutan tutukludur, Öcalan’ın ifadelerini alan albay şu anda tutukludur." diyen Çürükkaya Öcalan'ın kendi iradesi olmadığını birilerini söylediğini yaptığını savundu.

Ergenekon ve PKK terör örgütleri arasında önemli bağlantılar olduğunu iddia eden Selim Çürükkaya, bu bağlantıları sağlayan isimlerin başında Profesör Yalçın Küçük’ün geldiğini iddia ediyor.

Çürükkaya, Yalçın Küçük yanına gider gitmez Öcalan’ı yönlendirmeye başladı. Küçük tek başına değildi. Bizden daha fazla yetkiliydi. Ben PKK’dan çıktığım zaman merkez komite üyeliği yaptım, basın temsilciliği yaptım ama Yalçın Küçük benden daha yetkiliydi." dedi.

Yalçın Küçük Pkk’yı nasıl yönlendirdi sorusuna ise Çürükküya "Yalçın Küçük örgütü değil Öcalan’ı yönlendiriyor. Yalçın Kaçük veya onun bağlı olduğu güçler diyelim ki Şemdin Sakık’ı ortadan kaldırmak istiyorsa ki öyle istemişler,, Yalçın Küçük PKK’nın yetkililerine Şemdin Sakık’ı kötülüyor. Bir ay sonra Şemdin çağırılıyor, Apo onu kameraların önünde yerin dibine sokuyor, sonra o kaset Türkiye’deki basına yollanıyor, Şemdin’i de ölüme gönderiyor. Bu Yalçın Küçük’ün yönlendirmesidir." dedi.  

Selim Çürükkaya’nın iddia ettiği bu olayda adı geçen Şemdin Sakık’a ait bilgiler daha önce İskele Sancak programına katılan Özel Kuvvetler Eski Komutanı Mithat Işık tarafından da dile getirilmişti.

İşte Mithat Işık'ın Çürükkaya'yı doğrulayan açıklamaları ve Yalçın Küçük'ün Almanya'da terör örgütünün düzenlediği gecedeki Öcalan'la ilgili sözleri

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tarım Kredi'den ramazan kampanyası! 4 bin markette fiyatlar sabitlendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı