Albay Cemal Temizöz tutuklandı

Cizre'deki kazılar sonucunda Kayseri'de gözlatına alınıp, sorgulanmak üzere Diyarbakır'a götürülen Kayseri İl Jandarma Alay komutanı Cemal Temizöz tutuklandı.

Albay Cemal Temizöz tutuklandı
Albay Cemal Temizöz tutuklandı
GİRİŞ 25.03.2009 09:38 GÜNCELLEME 25.03.2009 09:38
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kayseri Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'un ''adam öldürmeye azmettirmek ve silahlı örgüt üyesi olmak'' suçundan tutuklandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Cizre'de sürdürülen kazı çalışmalarında bulunan kemiklerle ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda Kayseri'de gözaltına alınan ve dün akşam Diyarbakır'a getirilen Albay Temizöz'ün ifadesi özel yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından alındı.

Temizöz'ün ifadesinin alınması sabahın erken saatlerine kadar sürdü.

Cumhuriyet Savcısınca tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Albay Temizöz, ''Adam öldürmeye azmettirmek ve silahlı örgüt üyesi olmak'' suçundan tutuklanarak askeri cezaevine gönderildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına iki tanığın verdiği ifadeler doğrultusunda gözaltına alınan Temizöz'ün Şırnak'ın Cizre ilçesinde görev yaptığı 1993-1996 yılları arasındaki dönemde kaybolan kişilerle ilgili ifadesine başvuruldu. Ancak, Temizöz'ün savcılık ve nöbetçi mahkemede suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Cizre-İdil kara yolundaki Kuştepe Köyünde 16 Mart 2009 tarihinde başlatılan kazı çalışmalarında 20 kemik parçası bulunmuş ve olayla ilgili olarak 5 kişi gözaltına alınmış, bu kişilerden biri tutuklanmıştı.

Kemik parçalarıyla ilgili olarak aranan eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atak da bir süre önce Mardin'de yakalanarak Diyarbakır'a getirilmiş ve sevk edildiği adli mercilerce dün tutuklanmıştı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • darbelere dur de 15 yıl önce Şikayet Et
  herşey çok güzel olacak. kuyucu cemal'in tutuklanmasından sonra çözülme aratarak devam edecek.özellikle uzman ve astsubay kadrosunda bunla birlikte çalışmış olanlar gizli tanık veya itirafçılık yasasından faydalanarak işden sıyrılma yoluna gidecekler.bu esnada ne var ne yok ortaya dökülecek..hadi hayırlısı.
  Cevapla
 • murat elaslan 15 yıl önce Şikayet Et
  13 yıl sonra vay bee. sene 96 aydın çavuş talimgahta onbaşı iken orada gördüğüm ki abartısız uygulamalar nedeni ile 3 ü subay 1i çavuş olmak üzere 4 kişiyi mahkemeye verdim ha ne oldu bişey olmadı bu de oranın tabur komutanı namı değer kuyucu cemal idi eğer ailem sürekli kütahyadan gelip gitmese paramız ve tanıdıklarımız olmasa kaza kurşunu ile öldüreceklerdi bunlara bişey olmadı dahada üstüne bana 6 ay 10 gün hapis verdiler yeniden dava açacağım yansın zalimle için cehennem
  Cevapla
 • Mehmet Melih Ödübek 15 yıl önce Şikayet Et
  ZALİMLER İÇİN YAŞASIN TC KODESLERİ. Buradan yürekli savcılarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca yine yürekli savcılarımıza sesleniyorum. Onlara işlerini öğretmek haddimiz olmasa da albay rütbesindekilerle uğraşmaktansa Genelkurmayın tepesindekileri toplamanın daha yararlı olabileceğini ifade etmek istiyorum. Hiçbir suç cezasız kalmamalı ayrıca asit kuyuları emrini verenler de aynı cezaya muhatap edilmeli ki bundan sonra Genelkurmayın başına gelecekler geçmişin muhasebesini iyi yapsınlar ve ülkeye ve milletine silah doğrultmasınlar....
  Cevapla
 • Zafer ARAL 15 yıl önce Şikayet Et
  Aynı senaryo. Hadi bakalım önce Silivri, sonra baş ağrısı, ardından Gata ' ya sevk.
  Cevapla
 • cafer kahraman 15 yıl önce Şikayet Et
  ,. işte güvenliğimizi emanet ettiğimiz üst rütbeliler.dahada bişe demeye gerek yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın hafızasına kazınan Gazzeli Bedir Dahlan ailesine kavuştu
Bazı AK Partili isimler direniyor iddiası! Başıboş köpek yasası başka bahara kaldı