Ak Parti grup başkanvekilleri belli oldu

Ak Parti'de boşalan iki Grup Başkanvekilliği için seçim yapıldı. Yeni Grup Başkanvekilleri Ayşenur Bahçekapılı ile Suat Kılıç oldu.

Ak Parti grup başkanvekilleri belli oldu
Ak Parti grup başkanvekilleri belli oldu
GİRİŞ 05.08.2009 21:22 GÜNCELLEME 05.08.2009 21:22

AK Parti grup toplantısında, TBMM Başkanlık Divanı üyelikleri ile grup başkanvekillikleri için seçim yapıldı. 

AK Parti TBMM grubu, TBMM Başkanlık seçiminin tamamlanmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Basına kapalı yapılan toplantıda, TBMM Başkanlık Divanı'nda AK Partiye düşen Meclis Başkanvekilliklerine  Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ve Kayseri Milletvekili Sadık Yakut getirildi.

Grupta, bir süre önce kabine değişikliği sonucunda bakanlık görevlerine getirilen Sadullah Ergin ile Nihat Ergün'ün yerine İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı ile Samsun Milletvekili Suat Kılıç grup başkanvekili oldu. Halen grup başkanvekilliği görevini yürüten Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş ve Nurettin Canikli'nin de bu görevlerine devam etmesine karar verildi.

Daha sonra, AK Parti'ye TBMM Başkanlık Divanında düşen idare amirliği ve katip üyelikler için seçim yapıldı. Bu görevlere çok sayıda milletvekilinin aday olması nedeniyle, bu seçimler yaklaşık 5 saat süren 3 turda tamamlanabildi.

Yapılan seçimde en çok oyu alan Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Bolu Milletvekili Fatih Metin, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun ile Van Milletvekili Gülşen Orhan katip üyeliklere, Malatya Milletvekimli Ömer Faruk Öz, Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu ile Konya Milletvekili Orhan Erdem ise Meclis İdare amirliklerine seçildi.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından grup toplantısı sona erdi.

KAYNAK: ANKA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Galatasaray derbi öncesi hata yapmadı!
Savunma Sanayii Başkanı Demir Başkent Kulisi'ne konuk oldu