İkna Odaları'nda Ekşi de vardı iddiası

TESEV’in ‘Başörtü yasağı ve Ayrımcılık’ raporunda, Oktay Ekşi’nin de, Nur Serter'in ikna odalarına girerek görüşme yaptığı iddiasına yer verildi. Ekşi'nin de olduğu sorguda kızlara '5. eş mi olacaksın?' diye hakaret edilmiş!

İkna Odaları'nda Ekşi de vardı iddiası
İkna Odaları'nda Ekşi de vardı iddiası
GİRİŞ 10.11.2010 07:01 GÜNCELLEME 10.11.2010 07:01
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

CHP’li Nur Serter’in star’da yer alan röportajıyla yeniden gündeme gelen 28 Şubat döneminde İstanbul Üniversitesi’ndeki “İkna odası” tartışmasında ilginç bir iddiaya ortaya atıldı. TESEV’in “Başörtüsü Yasağı ve Ayrımcılık: Uzman Meslek Sahibi Başörtülü Kadınlar” raporunda yer alan ikna odası mağdurlarının anılarında eski Hürriyet Başyazarı Oktay Ekşi’ye ağır suçlamada bulundu. Seldanur adlı  öğrencinin raporda yer alan ifadesinde o odada kendisini ikna etmek için bulunanlar arasında Ekşi’nin de olduğunu iddia etti.

EKŞİ: RAPOR BİR YAYINLANSIN

Seldanur’un anlattıkları raporda şu sözlerle yer aldı: “İşin acı tarafı bizim hemcinslerimizin bizi anlamamakta ısrar etmesi. Örneğin Necla Arat. Geldi işte ikna etmek için bizleri Oktay Ekşi ile birlikte. İkna etmek için uğraştılar uğraştılar edemediler. ‘Sen nereye gidiyorsun, dördüncünün beşincisi olmaya mı’ diye sordular. Nur Serter de aynı şekilde. İlk başlarda, ‘ikna odalarının mimarı benim’ diyordu. Bunlar bizim çocuklarımıza yarın öbür gün açıklayamayacağımız şeyler.” TESEV raporunda hakkındaki iddialarla ilgili telefonla aradığımız Oktay Ekşi “Raporu yayınlasınlar da ondan sonra konuşuruz” dedi.

Alemdaroğlu’na suç duyurusu

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Kemal Alemdaroğlu hakkında, İstanbul Üniversitesi  Rektörü olduğu dönemde bazı öğrencileri ‘ikna odaları’nda başörtülerini çıkarmaları için baskıya maruz bıraktığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Çevik, Fatih Başsavcılığı’na sunduğu dilekçesinde, o dönemde, üniversitede öğrenci olan Hanife Gökdemir ile Nevin Öner Karakuş’ın başörtülerini açmaları için baskı gördüklerine dair beyanlarına da yer verdi.

Star

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • DİLAVER DOĞAN 9 yıl önce Şikayet Et
  OMAAAZZZ. 4. eş olunabilir, bu ne cahalet, beşinciye cevazı kim verdi
  Cevapla
 • tuncay tezel 9 yıl önce Şikayet Et
  50 YIL BOYUNCA TÜRK İNSANIN ÜZERİNDE KABUS GİBİ ÇÖKEN BIYIK DEDELER. Artık miadınız doldu. Artık baronun da miadı doldu. Ergenekonun, dinsizliğin, maneviyatsızlığın, teröristliğin, bölünmeciliğin miadı doldu. DEVİR ARTIK BİRLİK DEVRİ, TÜRK İSLAM SENTEZİ DEVRİ.
  Cevapla
 • ahmet 9 yıl önce Şikayet Et
  MAHALLE BASKISI BU. hani bahsettikleri mahalle baskısı varya o işte bunların yaptıgı hiç duymuşlarmı kapalı kızların açık kızları ikna odasına çektigini bunlar çagdışılıgın önyargının toplumu parçalara ayranların uşakları başka bişey degiller yine aradıkları cevabı sandıkda bulcaklar
  Cevapla
 • Temiz 9 yıl önce Şikayet Et
  KARININ 5 kocasi varmi ?. sizi millet hainleri sizi, bundan 100 sene önce olsun isterdim .senin nasil linc edildigini görmek bana cok büyük zevk verecekti muhakkak. bir yandanda bu demokrasinin gözü kör olsun senin gibi seviyesizleri böyle yerlere oturtup millete hakaret ettiriyor. fakat ne yazikki bu devirde insanligin pek kiymeti yok aslinin ne oldugu belli bile olmayan ancak iki ayak üzerinde yürüyebilenlerde kendini adam sanip milletin sectiklerine hakaret edebiliyorlar,fakat güzel olani bitip tükeniyorlar...
  Cevapla
 • asabi adam 9 yıl önce Şikayet Et
  VİCDAN. sözde özgürlükçü ! bu insanlar sadece dindar oldukları için insanlara zulmettiler.her ne kadar televizyonlarda kendilerinden emin bir halde yine yapardık deselerde VİCDANLARININ yanlış yaptınız sesi kendi kulaklarında çınlıyordur.Sonuçta insan olarak yaratılmışlar.Vicdanı sindiremezsiniz.O size her zaman doğruyu söyler.Zira akıldan bağımsız bir adalet terazisidir VİCDAN.yaptığınız yanlıştı ve bu yanlışınız ömrünüz boyunca VİCDANINIZ tarafından size hatırlatılacak.Ahireti ise biz bilemeyiz o ALLAHın işi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan'ın hiç şansı yok! İşte Türkiye ve Yunanistan'ın askeri gücü!
 İsrail ve BAE anlaşması Batı'yı memnun etti, Filistinlileri üzdü