CHP'nin 500 önergesi Yakut'tan döndü

TBMM Genel Kurulunda CHP, Yargıtay ve Danıştay'da yeni daireler kurulmasına ilişkin tasarının görüşmeleri sırasında 500 önerge verdi. Meclis Başkanvekili Yakut'un önergelere cevabı kısa oldu.

CHP'nin 500 önergesi Yakut'tan döndü
CHP'nin 500 önergesi Yakut'tan döndü
GİRİŞ 10.02.2011 00:26 GÜNCELLEME 10.02.2011 00:26
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, iç tüzük gereği önergelerin tamamının işleme konulamayacağını söyledi.

Tasarı üzerinde görüşmelerde CHP madde ihdası için çok sayıda önerge verdi. TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, milletvekillerinin önerge vermelerine ilişkin iç tüzüğün ilgili maddelerini okuduktan sonra, önergelerin tamamının işleme konulmasının mümkün olmadığını söyledi.

Bunun üzerine usül tartışması açıldı. AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, madde ihdasına ilişkin verilen önerge sayısının 500 olduğunu belirterek, bunların işleme konulması durumunda parlamentonun çalışamayacağını ifade etti.

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart da TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut'un, geçmişte başka bir oturumda, önergelerin işleme konulması ile ilgili olarak şimdi söylediğinden farklı bir uygulama yaptığını ileri sürdü.

MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır da iç tüzük boşluğundan kaynaklanan bir durumun söz konusu olduğunu, konunun Başkanlık Divanında tartışılması gerektiğini, ancak tartışılmadığını söyledi.

TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut da Kart'ın, geçmişteki uygulamaya ilişkin verdiği örneğe değinerek, söz konusu uygulamanın bugün verdiği kararı destekler nitelikte olduğunu ifade etti.

kullan

KAYNAK: AA
YORUMLAR 13
 • tahsin cakir 13 yıl önce Şikayet Et
  çalışan meclis. ben gece yarılarına kadar meclisin çalışmalarını takip ediyom konuşmacı cıkıyor kursuye kendidediğini kendi birde garibim katipler diyer vekiller herkes bir alem konuşma bitiyor başkan önergeyi oylarınıza sunuyom kabul edenler kabul etmeyenler önerge red edilmiştir böle uzayıp gidiyor aaaa bakıyom saat 03 oo olmuşhanımdan yediyim firçada çabası gerçekten gördugum birşey var her şeye muhalefet çözum varmı yok ben görmedim gören varsa söylesin
  Cevapla
 • erol kahraman 13 yıl önce Şikayet Et
  siyaset-cEhApE. işte siyaset dediğin böyle yapılmalı diğer partiler hatta AK parti bile siyaseti cehapeden öğrenmeliler AK parti siyaseti çözüm üretme sanatı sanıyor halbuki öyle değil yanlış biliyorlar siyaset yol tıkama takoz olma yollarını arayıp bulmaktır bilmiyorsanız öğrenin
  Cevapla
 • FATİH FETHEDEN 13 yıl önce Şikayet Et
  ACİZLİĞİN İFADESİ. CHP halk karşısında söylemleri olmadığından,halkın dilinden anlamadığından,sesine kulak vermediğinden, Haziranda yapılacak seçimdede ümidini kesmiş olduğuından, parlemontonun çalışmasını engelllemek,komisyonların çalışmasını engellemek,meclisten çıkan yasların iptali ve uygulamalşarı durdurması alışılagelmiş bir tutum CHP için.Gerçekten siyasi parti için acizlik denir.
  Cevapla
 • müslüman mahallesi 13 yıl önce Şikayet Et
  haberde bir tek önerisinden bile bahsedilmiyor..... onca milletin hak arama hakkını kurtarmaya çalışan onca doğru öneriyi gündeme bile aldırmayan parmakrasiye karşı son derece demokratik ve pasif bir direniş yürütmüşler... kutluyorum chp-yi..
  Cevapla
 • AHMET AYDIN 13 yıl önce Şikayet Et
  HAYIRLI SABAHLAR AZİZ MİLLETİM.DİZİ İZLEYENE KADAR MECLİS TV Yİ İZLEYİN. İZLE Kİ,Kimin çalışıp kimin dalga geçtiğini,kimlerin iç tüzükteki bir kelimeye sığınarak,nasıl eylem yaptığını, KİMLER TARAFINDAN AZINLIĞIN,ÇOĞUNLUĞA HÜKMETME YE ÇABALADIĞINI GÖRÜN..Kimlerin ağa babalarına hizmet etmekte direndiklerini,meclisi çalıştırmayıp,parlamenter sisteme dinamit koymaya çalıştığını görün. kürsüdeki hatibin konuşmasını,nasıl mahalle kavgası uslubuyla kesildiğini,konuşturulmadığını, İBRETİ-ALEM için seyredin.koca koca adamların,ilkokul öğrencilerinin yapmayacağı sataşmaları görün..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Küresel yazılım sorunu nedeniyle oluşan hava trafiği yoğunluğu kaydedildi
Ersin Tatar Rumların oyununu deşifre etti: Türkiye'ye karşı bir yapılanmadır