G.Antep'te raylı sistemi iptal başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, CHP'nin kentte deneme sürüşleri devam eden hafif raylı sistemin iptali için dava açtığını söyledi.

G.Antep'te raylı sistemi iptal başvurusu
G.Antep'te raylı sistemi iptal başvurusu
GİRİŞ 19.04.2011 18:41 GÜNCELLEME 19.04.2011 18:41
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Güzelbey, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafif raylı sistemin 1 Mart'ta hizmete girdiğini ve test sürüşleri kapsamında günde ortalama 17-20 bin arasında yolcu taşındığını belirtti.

Hafif raylı sistemin hizmete girmesinden önce gürültü yapacağı, bölgede oturan insanların rahatsız olacağı konusunda çeşitli spekülasyonlar yapıldığını dile getiren Güzelbey, şöyle konuştu:

''Ancak tramvay devreye girdikten sonra bunun böyle olmadığını, herhangi bir gürültü kirliliğinin, güzergahı rahatsız edecek bir durumun olmadığını herkes gördü. Vatandaşlarımız da tramvaydan oldukça memnun. Bugün raylı sistemin ikinci etabı olan Karataş'ın ihalesi yapıldı. İnşallah bir aksilik olmazsa Karataş'ın temelini bir ay içinde atarız ve bir yıl içinde onu tamamlarız. Ancak bugün başka bir gelişme oldu. Cumhuriyet Halk Partisi tramvayın iptali için dava açtı. 13 Mayıs tarihinde bilirkişiler buna karar verecekler.

Bundan önce de mahalli seçimlerde 'Harikalar Parkı'nı Fransızlara sattılar' diye seçim sloganı yapmışlardı. Sanıyorum bu seferki seçim sloganları tramvayın iptaliyle ilgili olacaktır. Halbuki hizmetin önünü tıkamamak lazım. 'Ben Gaziantep'te tramvayı engelledim değil, ben Gaziantep'e hizmet ettim, ben Gaziantep'e tramvay yaptım diye çıkmanın daha doğru bir siyasi tavır olacağına inanıyorum. Ama yedi yıldan beri görüyoruz ki yaptığımız her iş mahkemelere taşınıyor. Ben bu konuda takdiri vatandaşlarımıza bırakıyorum. Gaziantep halkı tramvayın iptalini isteyenlere gereken cevabı verecektir.''

Güzelbey, davanın hafif raylı sistemin birinci etabı için CHP Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz ve eski CHP İl Başkanı Hasan Öztürkmen tarafından açıldığını kaydetti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Fatih Yavuzhan 12 yıl önce Şikayet Et
  tam bir yobaz zihniyeti. siz bu kafayla gidin Mars'ta yasayin tam size göre ne rayli sistem var nede raysiz sistem
  Cevapla
 • Standard & Poors 12 yıl önce Şikayet Et
  durun ya :). kılıçdaroğlu antep mitinginde raylı sistem müjdesi verecek :)
  Cevapla
 • abdullah nezih kaleli 12 yıl önce Şikayet Et
  SAMSUN GİBİ. samsunda da raylı sistem için çatlak sesler çıktı. hayli kavga döğüşten sonra raylı seferleri başladı. şimdi herkes memnun. büyük araıza çıkartan dolmuşlar da biraz güzergah değişikliği yaşadılar ama mecbueren bu duru kabllenildi. ama Allah için samsunda chp iptal davası açmadı. demek ki samsundaki chp zihniyeti antep kadar bağnaz değil
  Cevapla
 • Mehmet Kan 12 yıl önce Şikayet Et
  Tipik CHP Zihniyeti. 90 senedir bu CHP zihniyeti millete çektirdi. Hala çektirmeye devam ediyor..Hiçbir olumlu icraatları olmadığı gibi. Yapılan bütün hizmetleri de engellemeye devam ediyorlar...Bravo yani, ancak bu kadar olumsuz olunabilir...Millette 12 Haziran'da gereken cevabı verecek.....
  Cevapla
 • Devrim ALCALI 12 yıl önce Şikayet Et
  CHP liler boznculuk için vardır. Nerde güzel bir iş var nerede güzel bir iş yapılıyor heman karşısında bir cehepelki görebilirsiniz..zihniyet bu yıllardır iktidara gelemedikleri için artık genlerine işlemiş birisi ak dedimi bunlar kara diyecekler mecburlar çünkü artık genleri öyle onlarda bi şey yapamaz.normal karşılamak lazım..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Peru'da yolda aracın üzerine düşen dev kaya aracı paramparça etti
Borsada riskli tuzaklar! Uzmanlar kaçış tüyosunu verdi