Yalova'daki termik santrale inceleme kararı

Yalova'nın Taşköprü Belde Belediye Başkanı Şaban Ertan ile 5 belediye meclis üyesi ve belediye fen işleri müdürünün, kaçak termik santral inşaatına işlem yapmadıkları iddiasıyla yargılandığı davada, mahkeme bilirkişi incelemesi istedi.

Yalova'daki termik santrale inceleme kararı
Yalova'daki termik santrale inceleme kararı
GİRİŞ 26.05.2011 20:32 GÜNCELLEME 26.05.2011 20:32

Yalova 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın ikinci duruşmasına, Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, Fen İşleri Müdür Vekili Serhat Tarık Erdem, meclis üyeleri Sezen Bozkurt, Saim Üzüm, Satılmış Boyun, Adem Sarpkaya ve İdris Yıldız katılmadı.

Mahkemeye tanık olarak çağrılan dönemin tesis genel müdürü Mustafa Yılmaz'ın yazılı açıklaması okundu. Yılmaz'ın, açıklamasında ''Biz her şeyi yasaya uygun şekilde yaptık'' ifadesine yer verilirken, sanık vekilleri de savunma dilekçelerini tekrarladıklarını belirtti.

Sanıkların beratini isteyen avukatlar, Fen İşleri Müdür Vekili Serhat Tarık Erdem'in ise dava konusu dönemde görevde olmadığını söylediler.

Duruşmayı erteleyen mahkeme, 9 Eylül 2011 tarihinde termik santralde bilirkişi tarafından inceleme yapılmasına karar verdi.

Bu arada, Yalova Çevre Platformu (YAÇEP) üyesi bir grup, adliye önünde basın açıklaması yaparak santral inşaatını protesto etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: Almanya'da Putin depremi: İstifa etti!
Rum kesiminden Türkiye'ye skandal tavır!