Diyanet'ten tarihi ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek bugün bir cemevini gidecek.

Diyanet'ten tarihi ziyaret
Diyanet'ten tarihi ziyaret
GİRİŞ 27.05.2011 06:15 GÜNCELLEME 27.05.2011 06:15
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İstanbul Kazlıçeşle'deki Erikli Baba Kültür Derneği ve Cemevi'ne giderek Alevileri ziyaret edecek. Görmez, cemevi ziyaretinde Erikli Baba Kültür Derneği Başkanı Metin Tarhan ile görüşecek ve dernek üyeleri ile yemek yiyecek.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Diyanet İşleri Başkanı'nın cemevi ziyareti yapacağını belirten Diyanet İşleri yetkilileri, ziyaretin 'birlik, beraberlik ve kardeşlik' vurgusunun pekiştirilmesi amacıyla planlandığını belirttiler. Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in cemevi ziyaretinin, Hükümet'in Alevi Açılımı ile bağlantılı olmadığını ve siyasi bir yanı bulunmadığını da ifade ettiler.

YORUMLAR 7
 • alperen 13 yıl önce Şikayet Et
  TAM BU HÜKÜMETE GÖRE BAŞKAN. Diyanet işleri başkanı oraya gittin alevilik mezhep değildir dedinmi islamla alakası yoktur dedinmi sadece canlar ciğerler kardeşlik salla salla dön bu yana
  Cevapla
 • Mustafa 13 yıl önce Şikayet Et
  ALEVİLER!. Sivas Refah belediyesi zamanında hiçbir sol hükümeti alevilere cem evlerini bitirebilmeleri için ne bir para ne de bir yardım yaptılar ama Osman Seçilmiş bunların cem evlerini yaptırdı elinden geleni yaptı.Şimdi hükümet elinden geleni yaptı Madımak'ı aldı müze haline getirdi.Bu hainler hala bize chp'yi savunur haldeler.Yazık bu alevilere...
  Cevapla
 • Fatih Sultan Mehmet 13 yıl önce Şikayet Et
  AKP de iş bölümü müthiş. Başbakan sürekli "Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu Kürt ve Alevi" diyor ve sünni kesiminin daha çok olduğunu bildiği için ne kadar çok oy alabilirsem diye hitap ediyor. Bilinçaltını uyandırıyor milletin. Diğer taraftan da Diyanet İşleri Başkanı Cemevi ziyaret ediyormuş. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yani. Bu tek sağ parti olma rahatlığı, 3 parti olsa idi böyle davranamazdı alevilerden de kaç oy alabilirim derdine düşerdi. ABD gibi her lobinin kapısını çalardı. Bu hukuk değil. İnsan Hakları suçudur.
  Cevapla
 • HASAN KARABASAN 13 yıl önce Şikayet Et
  başkanı tebrik ediyorum. insanlar bir araya gelmeli bütün meselelerini konuşmalı.konuşmalıki bir ortak nokta bulunsun. belki hiç ayrı noktamız yok ama yanyana gelmediğimiz için yabancı zannediyoruz birbirimizi.tebrik ediyorum ve bu tür çalışmların devamının gelmesini diliyorum.
  Cevapla
 • Mustafa Kemal 13 yıl önce Şikayet Et
  Olumlu bir adım.... Bunu her iki kesimdende olumsuz eleştirecek marjinaller çıkacaktır. Kuran'da tarif edilen İslam son derece modern, aydınlık, ilerici bir yapıya sahiptir. Gerçek Müslüman, herşeyden önce, barışçı, hoşgörülü, demokrat ruhlu, kültürlü, aydın, dürüst, sanattan ve bilimden anlayan, medeni bir kişilik yapısına sahiptir. Alevilikte bunların hepsi Mevcuttur. Türkiye bu kültürden yeterince faydalanmamaktadır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın sonu geldiğinde ayakta kalacak 5 ülke açıklandı! Ortak özellikleri belli oldu
Bakan Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin acı bilançosunu açıkladı