Hz. Muhammed'in 3 tel saçı bağışlandı mı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hz. Muhammed'in (a.s) 3 saç telini Çeçenistan'a bağışladığı iddiası doğrulanmadı.

Hz. Muhammed'in 3 tel saçı bağışlandı mı?
Hz. Muhammed'in 3 tel saçı bağışlandı mı?
GİRİŞ 03.02.2012 15:30 GÜNCELLEME 03.02.2012 15:30
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İstanbul Müftülüğü tarafından kentin muhtelif camilerinde sergilenen Sakal-ı Şerif'lerden birinin, Çeçenistan'dan gelen talep üzerine, bir görevliyle birlikte bir haftalığına Grozni şehrinde bulunan Kadirov Camisi'ne gönderildiği belirtildi.

Bir haber ajansınca servis edilen, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hz. Muhammed'in 3 saç telini Çeçenistan'a bağışladığı'' iddiası, Başbakanlığa yakın kaynaklarca doğrulanmadı.

İstanbul Müftülüğü tarafından kentin muhtelif camilerinde sergilenen Sakal-ı Şerif'lerden birinin, Çeçenistan'dan gelen talep üzerine, bir görevliyle birlikte bir haftalığına Grozni şehrindeki Kadirov Camisi'ne gönderildiği, kutsal emanetin bir hafta sonra tekrar Türkiye'ye getirileceği bildirildi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • habibullah aktaş 12 yıl önce Şikayet Et
  Mutezile-vehhabilik. mutezile ve vehhabilik yorumlarının her cümlesi yanlış değildir. halit b.velitin bu tel yanımdayken hiç savaş kaybetmedim dediğine inanmak zor. bu İslamın temel değerlerine aykırı bir inanış .
  Cevapla
 • bediibüdü 12 yıl önce Şikayet Et
  peygamber sevgisi=Allah sevgisi. peygamberimizin bir ayak izine canımız feda...saç teli ona olan dolayısıylada Allaha götüren sevgidir.Ona ait herşey böyledir.Başka düşünmek abestir.
  Cevapla
 • Gabriel 12 yıl önce Şikayet Et
  tapmak başka hürmet etmek başka birşeydir. böyle vahabi kafası gibi düşünürseniz haşa sahabe de mi puta tapmış oluyor? ayetten de örnek verilebilir.Bakara suresi 248 tabutu sekine içindeki kutsal emanetler
  Cevapla
 • mert merih 12 yıl önce Şikayet Et
  Puta Tapıcılığın Farklı Bir Versiyonu. bu bence. Ne idüğü belirsiz bir kavanoz ve o kavanozda bulunan kılları camın dışından öpmek için sıraya geçmiş kişiler. Kıl tapıcılar. Ne farkı var Allah aşkına putlarır önünde eğilip onlardan medet umanlarla. Bunlar boş şeyler. Kıldan medet ummanın islamla bir bağı yoktur.
  Cevapla
 • Abdulhamid 12 yıl önce Şikayet Et
  Tevessül Haktır.. Halid Bin Velidin Takkesinde Efendimizin saçını barındırdığı sabit olup Onun şu sözü Çok manidardır. " Rasulullah'ın bu saç teli başımdayken 1 savaş bile Allah'ın izniyle kaybetmemişim"
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ebu Ubeyde'den İsrail'e yeni meydan okuma! "Hazırız" deyip ilan etti
Hemşire Selen Bilgin’in şüpheli ölümü! Doktor sevgilisi ile ilgili korkunç iddia