6932 Kur'an Kursu öğreticisine atama

653 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Kur’an Kursu öğreticisi olarak atanmaya hak kazanan 6932 kişinin yerleştirmesi bilgisayar ortamında yapıldı.

6932 Kur'an Kursu öğreticisine atama
6932 Kur'an Kursu öğreticisine atama
GİRİŞ 07.03.2012 10:58 GÜNCELLEME 07.03.2012 10:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

653 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Kur’an Kursu öğreticisi olarak atanmaya hak kazanan 6932 kişinin yerleştirmesi, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. M. Emin Özafşar’ın başkanlığındaki komisyon tarafından bilgisayar ortamında yapıldı.

Adayların yerleştirme işlemleri, Başkanlıkça verilen yeterlik belgesi puanı ile 14-15 Ocak tarihlerinde yapılan mesleki yeterlik sınavından alınan başarı puanı esas alınarak tercih sırasına göre gerçekleştirildi.

Önceliğin ilahiyat fakültesi mezunlarına verildiği yerleştirmelerde şu sıralamaya dikkat edildi:

İlahiyat Fakültesi mezunları

İlahiyat ön lisans ve diğer lisans mezunları,

İlahiyat ön lisans mezunları,

İmam hatip lisesi ve diğer lisans mezunları

İmam hatip lisesi mezunları.

Eşitlik durumlarında ise hafızlık, hizmet süresi, yaş ve mezuniyet tarihi gibi durumlar dikkate alındı.

Bilgisayar ortamında yapılan yerleştirme sonuçlarına göre, İlahiyat Fakültesi mezunu 271, İlahiyat ön lisans ve diğer lisans mezunu 106, İlahiyat ön lisans mezunu 3 bin 542, İmam Hatip Lisesi mezunu ve diğer lisans mezunu 139, İmam Hatip Lisesi mezunu ve diğer ön lisans mezunu 136 ve İmam Hatip Lisesi mezunu 2 bin 738 olmak üzere toplam 6 bin 932 kişinin yerleştirme işlemleri gerçekleştirildi.

Yerleştirme işlemi sonuçlanan 6 bin 932 kişinin 561’i erkek, 6 bin 371’i bayan adaylardan oluşuyor.

Yerleşen adayların atanmaya esas evraklarını, 16 Mart’a kadar yerleştiği il müftülüğüne teslim etmesi gerekiyor. Atanmaya esas evrakların il müftülüklerince kontrol edilerek Başkanlığa teslimi ise 23 Mart’ta son bulacak.

YORUMLAR 2
  • mahmut özüdoğru 8 yıl önce Şikayet Et
    Adaletsizlik. Yazıklar olsun kpps de saçlarını ağartıp dirseklerini çürütüp hak ederek atananlara yazık olmuştur. bu tamamen adaletsizlik o kadar doldu ki kadrolar yinede zorla 7000 kişi hemde kpss şartı aramadan bedavadan verdiler kadroyu...hakkımızı helal etmiyoruz. insafsızlık bu....yazıklar olsun
    Cevapla
  • YUSUF KAVAKLI 8 yıl önce Şikayet Et
    hak. benimde bir kızım var vede imam hatip lisesi mezunu ilahiyat 2 . sınıfta okuyor arkadaşları üniversiteyi kazamadılar o kazandı cezalandırıldı arkadaşları şimdi atandı ve bu kadrolar doyuma ulaştı ilahiyatı bitirse ne olacak bunların hakkı ne olacak bende fahri öğretici olarak görev aldırı şimdide atanırdı yeterliliği bile vardı şimdiki atananların %50 sinin yeterliliği bile yoktu boynuzsuz koyun boynuzlu koyundan hakkını alacak elbet
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Necmettin Erbakan'ın yol arkadaşı Derviş Yıldırım, namaz kıldığı sırada vefat etti!
Daha önce üç kez doğru tahmin etmişti! Ünlü ekonomistten 2021 için yeni uyarı geldi