Müslüman papaza ölüm tehdidi

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde, Uluslararası Protestan Kilisesi Başpapazı ve Ruhani Lideriyken, 29 Ocak'ta başpapazlıktan istifa edip İslamiyet'e döndüğünü açıklayan İlker Çınar, ölüm tehditleri aldığını söyledi.

Müslüman papaza ölüm tehdidi
Müslüman papaza ölüm tehdidi
GİRİŞ 05.05.2005 13:47 GÜNCELLEME 05.05.2005 13:47

Eski Başpapaz İlker Çınar, istifasının ardından gerçekleri ve yaşadıklarını belirterek, Türkiye'deki misyonerlik faaliyetlerini deşifre ettiğini belirtti. 


 


Çınar, özellikle “Ben Bir Misyonerdim, Şifre Çözüldü” kitabının piyasaya çıkmasının ardından ölüm tehditleri aldığını bildirdi.


   


Gerçekleri anlattığı için kendisine tehdit telefonları geldiğini ifade eden Çınar, bu uğurda ölmeyi kendisine kazanç saydığını, ancak bazı kişilerin yeniden papaz olması yönünde yaptığı girişimlerin kendisini üzdüğünü belirtti.


   


Kendisinin yeniden Hıristiyanlığı seçmesinin istendiğini öne süren İlker Çınar, “Bana, 'İlker bey, siz de biz de Tanrı'nın adamıyız. Bu yazdığınız kitap insanları üzer ve ayrılıklar yaratır. Gelin size her türlü desteği verelim. Siz papaz elbisesini yeniden giyin. Bir yanınıza haç ve diğer yanınıza hilal koyalım' dediler. Ancak ben bunu kabul etmedim ve edemem” dedi.


   


ÜNİTER YAPIYA YÖNELİK PLANLAR


 


Toplumda etnik, hassas grupları hedef seçerek ülkede karışıklık yaratmak isteyen misyonerler bulunduğunu iddia eden Çınar, şunları kaydetti:


   


“İnancı kullanarak stratejiler geliştiren, kültür yaratan kişiler var. Türk toplumunda etnik, hassas grupları hedef seçerek coğrafi senaryolar hazırlayan, sosyal alanın çeşitli kesimlerinde çatışmalar yaratarak ulusun ulusal bilincini yok edip, üniter yapıya karşı fiili hareketlerin meydana gelmesine sebebiyet vermek isteyen misyonerler bulunuyor.


   


Uluslararası platformlarda Ermeni tehcirine ilişkin kamuoyu oluşturulmasını sağlayan yasadışı örgütlerin Avrupa'dan maddi destek bulmasını sağlayıp, Türkiye içinde terör yaratmasına sebep olan, dış odaklı gizli servisler tarafından desteklenerek çok iyi eğitilen misyonerler ve onların destekçilerinin varlığı bir gerçektir.”


   


“HİÇBİR SİYASİ OTORİTEYE HİZMET ETMEDİM”


   


İlker Çınar, bu gerçekleri ve başından geçen olayları bir kitapta topladıktan sonra başlayan ölüm tehditlerinden korkmadığını, ”anti-misyonerlik” hareketlerine karşı tek başına bütün gücüyle mücadele ettiğini vurguladı.


   


Yapılan “karalama ve saldırılara” karşın bu konuda bildiklerini anlatmayı sürdüreceğini ifade eden Çınar, “Beni hiçbir zaman yıldıramayacaklar. Vatanımın, milletimin ve bayrağımın üzerinde hiç kimse muhasebe yapamayacak. Bütün bunları ulusal bir bilinçle, kendi imkanlarımla sürdürdüm ve sürdürmeye de gayret edeceğim. Ben ne bir siyasi otoriteye, ne de çıkarcı bir kuruluşa hizmet etmedim, etmeyeceğim” diye konuştu.


   


Tarsus Uluslararası Protestan Kilisesi Başpapazı ve Ruhani Lideriyken İslamiyet'e dönen İlker Çınar, 29 Ocak'ta düzenlediği basın toplantısında, 17 yaşındayken misyonerlik çalışmalarının etkisinde kalarak Hıristiyan olduğunu, ancak yeniden Müslümanlığı seçtiğini ve gerçek huzuru bulduğunu söylemişti.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Macron'dan Erdoğan'ın tepkisi sonrası sürpriz hamle!
Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı'na CNN'den soğuk duş!