Mavi Marmara mağdurları ifade verdi

İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırıyla ilgili olarak 5 kişi Bursa'da ifade verdi.

Mavi Marmara mağdurları ifade verdi
Mavi Marmara mağdurları ifade verdi
GİRİŞ 19.11.2012 16:45 GÜNCELLEME 19.11.2012 16:45

Bursa adliyesine gelerek ifade veren İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, Mükerrem Tetik, İdris Şimşek, Murat Pala ve Ali Osman Ceylan, mahkeme çıkışında basın açıklaması yaptı.

Kaptan, 2010 yılında Gazze'ye insani yardım malzemesi götürürken, İsrail devleti tarafından insanlık dışı saldırılara maruz kaldıklarını belirtti. Kaptan, "Terör devleti İsrail, bir eşkıya mantığı ile benim de içinde bulunduğum insani yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisine tam bir korsanlıkla basmış, içinde bulunan bir çok farklı ülke ve dinden gönüllülere saldırmıştır. Kimisi şehit düşmüş, kimisi yaralanmış ve insani yardım malzemeleri gasp edilmiştir.

Terörist İsrail'in işlediği insanlık suçu nedeni ile İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmış, 6 Kasım 2012'de başlayan bu dava ile cinayet, yağma, hakaret ve kötü muamele öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma suçlarından dolayı eşkıya İsrail'in hava ve deniz kuvvetleri komutanları, istihbarat başkanı ve genelkurmay başkanlarının sanık olduğu yargılama süreci başlamıştır. Bursa'dan gönüllülerin mağdur olarak ifadeleri de talimatla bugün Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde alındı, bu sebeple buradayız" dedi.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Beyrut'ta Macron'u şoke eden istek
Yurdun dört bir yanında korona virüs denetimi!