Taraf ve Fuatavni'nin çatışma riski çelişkisi!

Şah Fırat operasyonunu, "Süleyman Şah türbesi IŞİD'e bırakıldı" diye lanse etmeye çalışan Taraf ve Fuat Avni ilginç bir çelişkiye düştü.

Taraf ve Fuatavni'nin çatışma riski çelişkisi!
Taraf ve Fuatavni'nin çatışma riski çelişkisi!
GİRİŞ 23.02.2015 16:35 GÜNCELLEME 23.02.2015 16:47
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Taraf Gazetesi de Fuat Avni de türbe Şah Fırat operasyonunun aylar önce planlandığı iddiasında... Gazete bugünkü haberinde Fuat Avni’yi referans göstererek, operasyonun ABD tarafından bilindiğini, çatışma ortamının olmadığını bölgedeki tüm grupların durumdan haberdar edildiğini, operasyon için tüm ortamın hazırlandığını iddia etti.

Fuat Avni’yi referans gösteren Taraf, haberde çatışma ortamı olmamasına rağmen algı operasyonu için tank, zırhlı araç ve asker sayısının fazla tutulduğunu oysa operasyondan önce, DEAŞ’ın veya Esad’ın, Türk askerlerine saldırı düzenlemesi gibi bir durumun zaten beklenmediğini iddia etti.

Fuat Avni de yazdığı son twitlerde bu konuya değindi fakat Taraf’ın aksine çatışma ortamının olduğunu vurguladı.

Operasyonu daha önceden bildiğini ama doğabilecek riskler ve vatan sevgisi nedeniyle operasyonla ilgili bilgi paylaşmadığını iddia eden Fuat Avni, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da “operasyonda çatışma olur” endişesi taşıdığını söyleyerek bu nedenle askerin çatışma ihtimaline karşılık Cumhurbaşkanın operasyon sürecinde bilinçli olarak arka planda durduğunu söyledi.

KAYNAK: TAHA DAĞLI - HABER7
YORUMLAR 2
  • misafir 5 yıl önce Şikayet Et
    Yezid Türkiye'de Hüseyin Amerika'da öyle mi?
    Cevapla
  • manisalı 5 yıl önce Şikayet Et
    senin gibi leri vatan severse vatan haini kimler acaba
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yok artık Trabzonspor! Tam 510 gün oldu...
Son Dakika! ATMACA'nın son test görüntüleri: 220 km'deki hedefi vurdu!