Melek Baykal'dan paylaşım için özür ve itiraf!

Yozgat'taki Hayri İnal Konağı'nda çalışan başörtülü kadınları aşağılayan tiyatrocu Melek Baykal, paylaşımı için özür dilemek zorunda kaldı.

Melek Baykal'dan paylaşım için özür ve itiraf!
Melek Baykal'dan paylaşım için özür ve itiraf!
GİRİŞ 11.11.2015 15:54 GÜNCELLEME 11.11.2015 15:55
Bu Habere 138 Yorum Yapılmış

Yozgat'taki Hayri İnal Konağı'nı ziyaret eden ve buradaki izlenimlerini, Yozgat Belediyesi çalışanlarıyla çektirdiği fotoğrafla birlikte Instagram hesabından paylaşan Melek Baykal, özür diledi.

Gelen eleştiriler nedeniyle hesabını kapatmak zorunda kalan Baykal yaptığı yazılı açıklamada, konağa tekrar gittiğini ve yanlış anlaşılma yüzünden özür dilediğini, belediye çalışanlarının da kendisini sıcak bir şekilde karşıladığını anlattı.
 
İşte Melek Baykal’ın o açıklaması;
 
“Sevgili Dostlar,
 
Dün kendi sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımdan ötürü çok üzgünüm. Her türlü düşünce ve inanç özgürlüğüne saygılı olduğumu bilmenizi isterim. Karşı olduğum tek şey istismar edilmesidir.
 
Ben, hiçbir zaman bu kadar güzel insanların önce evlerine gidip, birlikte fotoğraf çektirip sonra da onları rencide edebilecek zihniyete sahip olmadım. Yapılan yorumlardan sonra, paylaşımımı kendim için kayda alıp sildim ve ardından defalarca okudum.
 
Okuduklarım beni bile ürküttü. Aklımın ucundan bile geçmeyen, ancak seçtiğim kelimelerin yanlışlığından dolayı maksadını fazlasıyla aşan ifadeden büyük pişmanlık duydum.
 
Şu konuda emin olun ki, benim en büyük hatam, bu kadar yanlış yoruma açık bir metni paylaşmak oldu. Tarihi konak ve içinde gördüklerim beni çok etkiledi, heyecanlandırdı. Bu tarihi görünce ve hatta içimde hissedince, bu duygumu sizlere anlatma ihtiyacı duydum. Heyecanla, hızlıca yazdığım ve ikinci kez okumadan paylaştığım fikrimin ne anlamlara gelebileceğini fark etmek hâlâ kanımı donduruyor ve beni derinden yaralıyor.
 
Birlik ve beraberliğe, barışa ve huzura fazlasıyla ihtiyacımız olan ülkemizde, bir sanatçı olarak en başta benim böyle yanlış bir tutum takınmam mümkün olamaz!
 
Bugün bu insanlardan özür dilemeye gittim. Onlar her zamanki yüce gönüllülükleri ile beni bağırlarına bastılar. Bu vesile ile onlardan bir kez de sizlerin önünde özür dilemek istiyorum.
 
Bizleri birleştirebilecek tek şey sevgi. Yüreklerimizin sevgi ile, bir atması dileğimle...”

ETİKETLER
başörtü
YAZDIR
YORUMLAR 138
 • temiz bey 6 yıl önce Şikayet Et
  Önce altına haltını et sonra özür dile, yok öyle şey !
  Cevapla
 • ghjl 6 yıl önce Şikayet Et
  Iyi ki paylaşmış Yozgat'ta hissettiklerini.işte bu zihniyet böyle.herkes bilsin.
  Cevapla
 • elmancan 6 yıl önce Şikayet Et
  kıvranın, sancılanın ,kusun, köpürün,% 50 yi mutlu edin,işiniz bu
  Cevapla
 • Sincankaya 6 yıl önce Şikayet Et
  Yine de iyi bakmak istiyorum ama yazısını iyi açıdan degerlendirmek mümkün değil. Kaldırdığı yazısında demiş ki 'Yüzümdeki ifadeden ne kadar mutlu olmuşum anlarsınız zaten…' Bu kadar.
  Cevapla
 • Subhi 6 yıl önce Şikayet Et
  İkinci boşluğu yakalamak için böyle kıvırıyor dikkat !!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mehmet Acet: Türkiye'nin çabasına Rusya da rıza gösterirse gerilim düşer
Sedef Kabaş’a tepki yağıyor... "Akıl fukarası zavallı"