Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su belli oldu

Bir süredir işten çıkarmalarla ve yeni görev değişiklikleriyle gündeme gelen Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su Mehmet Ali Yalçındağ oldu.

Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su belli oldu
Doğan Medya Grubu'nun yeni CEO'su belli oldu
GİRİŞ 21.12.2015 17:17 GÜNCELLEME 21.12.2015 17:41
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Mehmet Ali Yalçındağ, daha önce Doğan Holding Yönetim Kurulu üyeliği ve Doğan Yayın Holding başkan vekilliği yapmıştı.

Doğan'dan yapılan açıklama şöyle;

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Uzun yıllar Doğan Yayın Holding’in İcra Kurulu Başkanı olarak değerli hizmetlerde bulunmuş olan Mehmet Ali Yalçındağ, bu kez Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden, Doğan Yayın İlkeleri ve evrensel yayıncılık değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilmiştir” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle; “ Uzun yıllar Doğan Yayın Holding’in İcra Kurulu Başkanı olarak değerli hizmetlerde bulunmuş olan Mehmet Ali Yalçındağ, bu kez Doğan Grubuna bağlı medya organlarının koordinasyon ve yayın politikalarının yönetiminden , Doğan Yayın İlkeleri ve evrensel yayıncılık değerleri çerçevesinde tam yetki ile görevlendirilmiştir. Sayın Yalçındağ’a yeni görevinde başarılar dileriz."

MEHMET ALİ YALÇINDAĞ KİMDİR?

1964 doğumlu Mehmet Ali Yalçındağ, 1989 yılında American College in London'dan mezun olmuştur. 1990 yılında Doğan Dış Ticaret'te çalışmaya başlamış, 1991 yılında Doğan Holding İcra Komitesi'nde ve 1992 yılında da Milliyet Gazetesi'nde genel müdür yardımcısı olarak görev almıştır. 1996 yılında Doğan Holding'teki medya şirketleri Doğan Yayın Holding çatısı altında birleştirilirken Mehmet Ali Yalçındağ, bu kuruluşun yönetim kurulu başkan vekilliğine getirilmiştir. 1999 yılında da Doğan Yayın Holding'in icra kurulu başkanlığına getirilmiştir.

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA ) Türkiye Başkanı, Türkiye Reklam Konseyi Başkanı, TÜSİAD Üyeliği, Galatasaray Spor Kulübü Üyeliği, WEF Medya Yöneticileri Üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.Aynı zamanda kendisi Yandex Türkiye'nin CEO'sudur. Bu göreve ise 2012 yılında gelmiştir.

YORUMLAR 9
 • MEHMET 6 yıl önce Şikayet Et
  Yandex rusyanın değil mi ??? zamanlama manidar.
  Cevapla
 • ercan t 6 yıl önce Şikayet Et
  doğan hedeften çıkmaya mı çalışıyon :) fark etmezmez yeni ceo'a kaçar. kim senin tetikciliğini yapmak isterki?
  Cevapla
 • vedat 6 yıl önce Şikayet Et
  Bakin arkadaslar bunlarin CEO sunda hic türkiyede okumus biri varmiydi? Amerika ingiltere fransa almanya genelde bu ülkelerde okumus olmaniz gerekiyor. Yani tam bir Türkiye düsmani olmaniz gerekiyor.
  Cevapla
 • savaş bey 6 yıl önce Şikayet Et
  al birini vur ötekine haydo gitti o geldi
  Cevapla
 • Adler 6 yıl önce Şikayet Et
  Kötü. lerde. olmasa. Çehenemin. odunu kalmaz AYDIN. DOĞAN. Böyle. yapsinki. odunu. çoğalsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Putin'den Kırım Köprüsü'nde gövde gösterisi!
Alibeyköy'deki feci kazanın İETT kamerasındaki görüntüsü ortaya çıktı