Bakan Soylu: Önemli bir ilimize giden bombayı yakaladık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Biz bu gece Türkiye'nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa'da yakaladık. Bundan bir hafta önce onun 4 katı büyüklüğündeki bombayı yakaladık.' dedi.

GİRİŞ 20.08.2019 21:41 GÜNCELLEME 21.08.2019 00:01
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  katıldığı Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 

 

Bakan Soylu, üç ile atanan kayyumlarla ilgili soruya ilişkin  "Mehmet Cavit Bilici, Sağlık İşleri Daire Başkanı diyor. Şurada Diyarbakır Belediyesi amblemi var, burada ayyıldızlı bayrak var. Türk Bayrağı'na tahammül etmeyeceksin, teröre batmış adamları belediyeye alacaksın. Terör örgütlerinin öldürülen teröristleri bayramda ananı, babanı ziyaret etmeden önce onları ziyaret edeceksin. Diyarbakır bizim manevi kültürümüzün, medeniyetimizin en renkli şehridir. Sahabeler var. İki tane peygamber var orada. Yanyana yatıyorlar. Böyle bir şehirde bir sahabe ismini, din büyüğünün ismini çıkaracaksın teröristin ismini koyacaksın. Biz yönetme yetkisini vatandaşın verdiği birisi olarak tamam siz bunları yapabilirsiniz diyeceksiniz. Yarın barikat ve diğer olaylar olduğu zaman." açıklamasını yaptı.

 

 

"ŞANLIURFA VE KIZILTEPE'DE BOMBA YAKALANDI"

Bakan Soylu, Türkiye'nin önemli bir merkezine giden canlı bombanın Şanlıurfa'da yakalandığını açıkladı. Bakan Soylu, "Biz bu gece Türkiye'nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa'dan çıkarken yakaladık. Bundan tam bir hafta önce onun tam 4 katı büyüklüğündeki bir bombayı daha yakaladık. DEAŞ talimatını gruplarınızı küçülteceksiniz diyor. PKK'ya da talimat aynı, grupları küçülteceksiniz, vurkaç yapacaksınız, ekonomik, turistik şehirlerin merkezinde eylemler yapacaksınız.  Biz bunlara imkan sağlarsak, iltisaklı irtibatlılarına imkan sağlarsak Türkiye’nin geçmiş dönemde yaşadığını tekrar yaşarız. Yılbaşından bu güne kadar 160 önemli olayı engelledi bizimkiler. Bunlardan bir tanesi gerçekleşmiş olsaydı uluslararası problem haline gelecekti. Biz neyle karşı karşıya kaldığımızı biliyoruz, bu insanlar bu iklimi oluşturuyor. Diyarbakır, Vanlı ve Mardinli kardeşlerimiz, 'biz bunların ne yaptıklarını biliyoruz, bunların yönetme kabiliyeti yok, hizmeti ilk kez bu kayyımlarla yaşadık' diyorlar. Bunu oradaki vatandaş söylüyor. " ifadelerini kullandı.

Ayrıca Soylu, "1 saat önce Kızıltepe'den yine bir vilayetimize giden bir bombayı arkadaşlarımız yine yolda yakaladılar. 1 saat önce. Biz dünyanın en önemli bölgesindeyiz. Biz dünkü Türkiye değiliz güçlü bir Türkiye'yiz." dedi.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 38
 • Destan 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin Bakanim Allah güç kuvvet versin. Hain çok. Birde idam gelse şunlari askiliklarda görsek. ihanetin cezasi yağli ipte mandal olmak olsa.
  Cevapla
 • urfalı 1 yıl önce Şikayet Et
  yakalanan canlı bombanın suryelı oldugunu bılen urfalılardan baska kımse yokmu , neden vatandaa bunu sylemıyorsunuz
  Cevapla
 • metin4445 1 yıl önce Şikayet Et
  Allahına gurban sayın Soylu. Konuşmalarınla REİS gibi yüreğimizi serinletiyorsun.
  Cevapla
 • bulent 1 yıl önce Şikayet Et
  biz burada huzur içinde yaşarken devletim büyük mücadelelerle bunu tesis ediyor bazılarının derdi patates soğan rabbim devletimize kuvvet ver
  Cevapla
 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Bakanımızdan sayesinde evimizde, şehirlerimizde huzurla, güvenle yaşıyoruz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Ermenistan'dan S-300 hamlesi! Azerbaycan'dan son dakika açıklaması