Bu acıya yürek dayanmaz! Genç adamın düğün yemeği cenaze yemeği oldu

Aydın'ın Köşk ilçesinde oğlunun mürüvvetini görmek için sünnet cemiyeti düzenleyen adam en mutlu gününde hayatını kaybetti. Düğün için hazırlanan yemekler ise cenaze yemeği olarak kullanılırken, yaşanan acı olay tüm mahalleyi yasa boğdu.

GİRİŞ 12.03.2023 20:42 GÜNCELLEME 12.03.2023 20:42
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Köşk ilçesine bağlı kırsal Ketenyeri Mahallesi'nde yaşayan 32 yaşındaki Halit Atalay, 4 yaşındaki oğlu Mehmet Ayaz’ın mürüvvetini görmek için sünnet cemiyeti düzenledi.

ISINMAK İÇİN YAKTIKLARI MANGAL KÖMÜRLERİNDEN ZEHİRLENDİLER

Aylarca hazırlık yapan baba Halit Atalay, dün gece davetlilere verilecek düğün yemeği için düğün salonunda yapılan hazırlıkları kontrol edip akrabası Yakup Atalay ile beklemeye başladı. Gece yarısı üşüyen baba Halit Atalay akrabası Yakup Atalay ile düğünde kullanılacak olan mangal kömürlerinden bir kova doldurup yakarak salonun çay ocağında ısınmaya başladı. Bu sırada mangaldan çıkan dumandan zehirlenen Halit Atalay ve Yakup Atalay’ı sabaha karşı aşçılar baygın vaziyette buldu. Araç ile hastaneye yetiştirilmeye çalışılan Halit Atalay ve akrabası Yakup Atalay’ı yolda karşılayan 112 Acil Servis ekipleri yaptıkları kontrolde Halit Atalay’ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Durumu ciddi olan Yakup Atalay ise ambulans ile önce ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne burada yapılan ilk müdahalenin ardından İzmir’e sevk edildi.

EN MUTLU GÜNLERİ EN ACI GÜNLERİ OLDU

Bu arada Atalay Ailesi’nin mutlu günlerine ve sevinçlerine ortak olmak amacıyla düğüne gelen yüzlerce kişi adeta şok yaşadı. Sünnet düğünü için pişirilen yemekler bu defa cenaze yemeği oldu. Baba Halit Atalay’ı en mutlu gününde toprağa verilirken bizzat kendisi tarafından sünnet cemiyeti için pişirttiği yemekler ise kendisinin cenaze yemeği oldu.

Acılarının çok büyük ve herkesin şaşkın bir durumda olduğunu belirten Ketenyeri Mahalle Muhtarı Mitat Yalçın, "Halit kardeşimizin bugün çocuğunun sünnet cemiyeti vardı. Yemeklerin başında beklemesi gerekiyordu. Sabaha karşı üşümüşler tenekeye mangal kömürü yakmışlar. Dumandan zehirlenmişler. Cemiyet sahibi Halit Atalay vefat etti, dayısının oğlu Yakup Atalay hastanede. Maalesef cemiyetimizin yemeği cenaze yemeğine dönüştü" diye konuştu.

Halit Atalay’ın amcası Mustafa Atalay ise, "Tüm hazırlıklar tamamdı. Sabahleyin misafirler gelecekti. Sabah telefon geldi. Yemeklerin başında sıkıntı olmasın diye kalmışlar. Üşüyünce mangal kömürü yakmışlar. Yaktıkları kömürün dumanında zehirlenmişler. Sabah aşçılar gelince durumu görmüş. Maalesef Halit Atalay vefat etti. Sünnet için pişirilen yemeği cenaze yemeği oldu" diyerek acılarının çok büyük olduğunu söyledi.

Zehirlenerek vefat eden Halit Atalay (32)

KAYNAK: İHA
Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 8
 • trtr 6 ay önce Şikayet Et
  saçma sapan adet yüzünden çocuklar yetim kaldı
  Cevapla
 • M. SANIR. MLTY 8 ay önce Şikayet Et
  dinde aslı asdarı olmayan bir kutlama,kendinin ölümüne sebebiyet hazırlamış oldu
  Cevapla
 • gerçek 8 ay önce Şikayet Et
  mangal kömürü yani odun kömürü ile zehirlenme olmaz asla..başka bişey var
  Cevapla
 • FaTiH 8 ay önce Şikayet Et
  bu nasıl bir cahilliktir üzülmemek elde değil. kapalı alanda mangal yakılır mı nerede gidecek bunun dumanı? oda daha çabuk ısınsın diye sobadan çıkardığı kovayı yine odaya koyanlar vardı. sonuç maalesef ölüm...
  Cevapla
 • Dafa 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş birde sünnet yemeği icat ettiniz ! Pess !!!
  Cevapla
 • SFÖ 8 ay önce Şikayet Et
  sana ne. önce rahmet dilemeyi bil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Eray Güçlüer'den suikast analizi! MİT'in o sözüne dikkat
2022'de kişi başına GSYH'de ilk sıra! En çok kazananlar bu ilde oturuyor