İTÜ mezunu genci öldürmüşlerdi! Mahkemede şok sözler

İTÜ mezunu Halit Ayar’ı İstiklal Caddesi’nde bıçaklayarak öldüren sanıklar ağırlaştırılmış müebbet ve 47 yıl 6’şar aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Duruşmada söz alan sanıklardan Emra Yaşar, ‘Çok alkol almıştım. Kaç bıçak darbesi vurdum hatırlamıyorum’ dedi. Sanık Erhan Kurdal ise ‘Bıçaklanmış kişiye tekme atacak kadar insafsız değilim’ ifadelerini kullandı.

İTÜ mezunu genci öldürmüşlerdi! Mahkemede şok sözler
İTÜ mezunu genci öldürmüşlerdi! Mahkemede şok sözler
GİRİŞ 27.12.2019 14:46 GÜNCELLEME 27.12.2019 14:52
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Emra Yaşar ve Erhan Kurdal getirildi. Bıçaklanarak öldürülen Halit Ayar'ın annesi Hanife Ayar, babası Mehmet Ayar ve olay gecesi yaralanan mağdurlar Mustafa Sinan Nalçacı ve Tolga Ozan duruşmaya "müşteki" sıfatıyla katıldı.

Halit Ayar'ın ailesinin avukatı, mağdur ve sanık avukatları salonda hazır bulundu. Sanıkların salona girmesiyle birlikte Halit Ayar'ın annesi ve kız kardeşi gözyaşlarını tutamadı. Duruşmada, sanıkların kimlik tespiti yapıldıktan sonra savunmaları alındı.

"KENDİMİ KORUMAK AMACIYLA BİR İKİ TEKME ATTIM " 

Sanıklardan Erhan Kurdal savunmasında, "O gün gezmeye çıktık Taksim'de Emra ile. Olay zamanı karşı taraftan bir bardak bira istedim. Kavga nedenini bilmiyorum. Alkolün vermiş olduğu cesaretle kavgaya tutuştuk. Karşı tarafın söylediği gibi kimseyi gasp etmedim.

Vefat eden arkadaştı sanırım, 2 tekme attım ona. Bira şişesini salladım ama denk getirdiğimi hatırlamıyorum.

Ben arkama döndüğümde yerde birisi yatıyordu. Karşı taraf 3 kişiydi. Olay yerinde karşı tarafla birlikte bira içmedik.

Birayı verdiler bana, kavgaya tutuştuk. Kendimi korumak amacıyla bir iki tekme attım. Bıçaklanma anını görmedim. Bardağı yere vurarak kırdım. Saldırdıktan sonra cam kırıklarının isabet edip etmediğini bilmiyorum" dedi.

 

 

"BEN OLAYI AYIRMAK İSTEDİM, RASTGELE BIÇAK SALLADIM "

Sanık Emra Yaşar savunmasında, olay günü Kırklareli açık cezaevinden 1 haftalığına izne geldiğini belirterek, şunları söyledi: 

"Şans eseri izne geldiğimde Erhan ile karşılaşmıştık. Olay günü Kocamustafapaşa'da bir parkta alkol alıyorduk.

Erhan yanıma geldiğinde parası yoktu. Akşam 8'e kadar takıldık. Erhan bana ısrarla Taksim'e gidelim dedi. Önce eve gittik Erhan'la. Erhan'ın evden bıçak aldığını gördüm. Erhan'ın saldırgan bir yapısı vardı. Kocamustafapaşa'da başımıza büyük bir felaket gelmesin, Erhan bir şey yapmasın diye bıçağı ondan aldım.


Tekel bayiine teslim etmek istedim bıçağı. Tekel bayii kabul etmedi. Erhan İstiklal Caddesi'ne çıkmadan bir bayanla buluştu. Sonra gece İstiklal Caddesi'ne gittik. Karşı taraf 3 kişiydi. Erhan karşı taraftan bira istemiş olabilir. Kalkıp karşı taraftan bir arkadaş tokat attı Erhan'a. Erhan'ın ağzından burnunda kan geliyordu.

Ben namusum ve şerefim üzerine olayı ayırmak istemiştim. İçlerinden birisi bana vurdu.

Can havliyle bıçağı alıp saldırdım. Rastgele bıçak salladım. Polis diye bağırdıklarında kaçtım. Ailemin yanına gittim. Ailem teslim olmamı söyledi. Pişmanım kimseyi gasp etmedim. Bir can gitmiş. Savunulacak bir yanı yoktur. Vereceğiniz cezaya razıyım" dedi. 

HALİT AYAR'IN OLAY GECESİ YANINDA OLAN ARKADAŞLARI KONUŞTU

Duruşmada, saldırıda yaralanan müşteki Mustafa Sinan Nalçacı da olay gününe ilişkin görgülerini anlattı. Müşteki Nalçacı, "O gün Şişhane metrosu önündeki durakta oturuyorduk.

Bu iki sanık geldi. Aralarında yarım metre mesafe vardı. Sanık Erhan 'biranız var mı?' dedi. 'Var' dedik. Elinde şişe vardı. Şişesine bira koyduk. Diğer arkadaşını kast ederek 'arkadaşın şişesi yok 2 tek atın' dedi. Şurada tekel bayi var oradan alabilirsiniz dedik. Sana mı soracağım lan dedi. Olay çıkmasın diye Erhan'a sarıldım. Ne yapıyorsun hepimiz kardeşiz dedim. İki sanık Tolga'yı yumrukluyorlardı. Sanık Emra yanıma geldi.

Biz onla yumruklaşmaya başladık. Bıçağını çıkardı. Tolga'ya bıçakları var diye bağırdım ve koşmaya başladım. Bıçak önce kol dirseğime sapladı. Koşuyordum. Arkama baktığımda Tolga geliyordu ama Halit yere düştü.

Sanıkların ikisi Halit'in üzerine çullandı. Aynı anda biri bıçaklıyor, biri tekmeliyordu. Dondum kaldım. Sonra yardıma koştum. Sanık Emra bu kez beni 5 kere farklı yerlerimden bıçakladı" diye konuştu.

Müşteki Tolga Ozan da, olay gününü anlatarak sanık Emra'nın kendisine de bıçakla saldırdığını bir parmak mesafeyle sıyırdığını söyledi.

 

 

YORUMLAR 25
 • Orhan Aydın 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkmenistan'da çalışırken cezaevlerinin 1 metreküp olduğunu duydum iki büklüm kalırsınız dahasi tuvaleti bile içinde diyorlardı delikanlıysan suç işle Gel gör ki bizdekiler 5 yıldızlı otel eee giren bir daha girmeye can atıyor ne hikmetse...
  Cevapla
 • mahmut 3 yıl önce Şikayet Et
  Alkolü medeniyet olarak gören CHP zihniyetine yazıklar olsun. İnşallah giden canların hesabını siz verirsiniz. Ömrünüz Türkü barlarda geçiyor naletler.
  Cevapla
 • Uzaktan 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin. Çok űzűcű olay.
  Cevapla
 • Volkan 3 yıl önce Şikayet Et
  demek ki alkol kötü bir şey
  Cevapla
 • ismail 3 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş bu hapistekiler nasıl izin alıp çıkabiliyorlar. Böyle ceza mı çekilir oh izin al çık ne güzel.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray 3 puanı söktü aldı!
Tercihleri Türkiye! Fransa her yerden kovuluyor