CHP'nin Kadıköy mitingi iptal oldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Kadıköy'de bugün yapacakları mitingi iptal ettiklerini açıkladı. Mitingin, Taksim'deki eylemlerden dolayı iptal edildiği açıklandı.

CHP'nin Kadıköy mitingi iptal oldu!
CHP'nin Kadıköy mitingi iptal oldu!
GİRİŞ 01.06.2013 13:29 GÜNCELLEME 01.06.2013 15:28
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatöre benzeten Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin başına bela oldun. Bu milletin yakasından düşme zamanın geldi. Adam gibi adamsan demokrasiden nasibini aldıysan istifa et." dedi.

Ankara'dan Kadıköy'deki mitinge katılmak üzere İstanbul'a gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı VIP salonunda bir süre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarını dinledi. Yaklaşık 15 dakika sonra VIP'ten çıkan Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de yapmayı planladıkları mitingi iptal ettiğini açıkladı.
Kılıçdaroğlu," Kadıköy'de Saat 16.00'da miting yapacaktık. Bu yaklaşık bir ay önce alınmış bir karardı. Türkiye'de önemli gelişmeler var. İstanbul kaynaklı bütün Türkiye'ye yayılan etap etap yayılan bir halk direnişi, hareketi var. Arkadaşlarımızla değerlendirdik, saat 16.00'da yapacağımız mitingi iptal ettik. Bütün milletvekillerimiz Taksim'de olacaklar." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN BAŞINI BELAYA SOKUYORSUN"

Başbakan Erdoğan'ın "Birisinin burnu kanarsa sorumlusu CHP olacak demiştir." dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Neye dayanarak bunu söylüyor. Polisine TOMA'lara güvenerek mi bunu söylüyor. Devletin görevi yurttaşın güvenliğini sağlamaktır. Devletin görevi eylem yapan yurttaşın hakkını korumaktır. Yasalardan kaynaklanan bir hakkını kullanıyorlar. Ketine, ağacına, doğasına sahip çıkan İstanbullu var. Ama bütün bunları talan eden bir diktatör var. O diktatörün adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. 'Ben her şeyi yaparım.' Hayır kardeşim! Sen hiçbir şey yapamazsın. Sen ancak Türkiye'nin başını belaya sokarsın. Türkiye'nin başını belaya sokuyor."ifadesini kullandı.

MİLLETİN YAKASINDAN DÜŞ İSTİFA ET!'

Gezi Parkı konusunda Başbakan'ı dün gece uyardığını hatırlatan Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Karara uyacağını açıkla birinci koşul bu.Polisini geri çek ikinci koşul bu. Halk bırak eylem yapsın enerjisini boşaltsın üçüncü koşul bu. Hala CHP'yi suçlayarak kendisini kurtaracağını sanıyor. Sen bu ülkenin başına bela oldun Recep Tayyip Erdoğan. Bu ülkenin başına bela oldun. Bu milletin yakasından düş düşme zamanın geldi. Adam gibi adamsan demokrasiden nasibini aldıysan istifa et. İstifa et. Demokrasilerde istifa edilir. Ağacına sahip çıkanın üzerine polisle, panzerle mi gidilir? Recep Tayyip Erdoğan'ın bu milletin yakasından düşmesi lazım. Söyleyeceğim budur."

CHP'LİLERE TAKSİM ÇAĞRISI

Öte yandan CHP yöneticileri, Kadıköy'de kurulan kürsüden yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

"Değerli yol arkadaşlarımız. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, bugün yapılacak mitingi iptal ettirmiştir. Sayın Genel Başkanımız, saat 15.00'te Beşiktaş'ta olacak ve oradan Taksim'e yürüyecektir. Tüm yol arkadaşlarımızı Beşiktaş'a bekliyoruz.''

YORUMLAR 51
 • Fehmi DOĞAN 11 yıl önce Şikayet Et
  Sayın YORUMCULAR,. Hep birlikte siyasi partilere seslenelim. Halkı sağ duya davet etsinler. Kışkırtmaktan vaz geçsinler.3-5 ağacı alet etmesinler. Gezi parkı istismar etmesinler. Herkes partisine seslensin ve sükûnete davet etsin. Taksim esnafına rahat nefes versinler. 5 gündür yürekleri ağızlarına geldi. Ailece huzursuzluk içindedirler. Şiddetle bir yere varılmaz. Bıraksınlar belediyeler çalışsın. Demokrasi ve özgürlüğün yolu fikirleri söylemekle elde edilir. Kaba kuvvetle bu iş çözülmez. Bu olaylara en fazla sevinen kesim darbe taraftarlarıdır. Bunlara fırsat vermeyelim.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 11 yıl önce Şikayet Et
  şuraya bak resmen dabe istiyor!!!!!!!!!. ....kılıçdaroğlu istifa et!!!!! yoksa halk seni hiç unutmayacak!!!!!!!!...bundan sonra halkın tepkisini alacaksınz!!!!!!haberiniz olsun!!!!!
  Cevapla
 • Nihat Özbudun 11 yıl önce Şikayet Et
  Bu adamların aklı demokrasiye basmıyor. O kadar uzun süre halkı ezmişler ki o devrin kapandığının farkında değiller. Çarkçıbaşı! Bu adamı biz seçtik, günahıyla sevabıyla seçime kadar arkasındayız, sen kim oluyorsun da istifasını istiyorsun? Nerede o domatesin bolluğu?
  Cevapla
 • Himmet Özdinç 11 yıl önce Şikayet Et
  Bu şekilde de iktidar olamazsınız.. Hadi hükümet istfa etti. Devlet ve millet düşmanları,Ergenekoncular ile Chp omuz omuza iktidara mı geleceksiniz. Milletin vermediğini cebir ve şiddet ile mi ele geçireceksiniz. Bu yol Ak Partinin oylarını %52 den % 62 ye çıkarırsınız. Aklınızı başınıza toplayın.Ak Parti bir 11 yıl daha iktidarda kalır. Benden hatırlatması.
  Cevapla
 • HalitBinVelit 11 yıl önce Şikayet Et
  bunun tek sorumlusu kılıçdaroğludur ......savcılar göreveee!!!!!!!!. ....kılıçdaroğlu istifaaaaa!!!!!!!!!!!.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ne diyeceği merak ediliyordu! Kılıçdaroğlu'ndan SHP açıklaması
Merkez Bankası'nda 40 yıldır böylesi görülmedi! 'Sözleşmeler gözden geçirilecek'