Erdoğan Bayraktar'a AK Parti'den şok sözler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifa ederken kullandığı sözlere AK Parti'den ilk tepki geldi.

Erdoğan Bayraktar'a AK Parti'den şok sözler
Erdoğan Bayraktar'a AK Parti'den şok sözler
GİRİŞ 25.12.2013 14:29 GÜNCELLEME 26.12.2013 08:17
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Ömer Süt'ün haberi... 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Haber 7'ye yaptığı açıklamada Erdoğan Bayraktar'a ateş püskürdü. Metiner, Bayraktar için 'Tek kelimeyle yazıklar olsun, Bayraktar'ın yaptığı bir namertlik ve siyasi ahlaksızlık örneğidir' dedi. 

"BAŞBAKAN'A İHANET EDİYORSUN"

'Sen kalıbının adamı değilmişsin' diye açıklama yapan Metiner, Bayraktar'a ateş püskürdü. Metiner, Başbakan seni o koltuğu oturttuğunda iyiydi hoştu, o zaman emir eri gibi karşısında duruyor, itaat ediyordun. Şimdi ise o koltukta oturmayacağını anlayınca iftiralar atıyor, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ihanet içerisine giriyorsun. Bu senin kişiliğini gösteriyor, diye konuştu.   

"BAYRAKTAR'A BİR DAYATMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Metiner, Erdoğan Bayraktar'ın bahsettiği gibi bir dayatmanın söz konusu olmadığını sözlerine ekleyen Metiner, kamuoyundaki algıdan dolayı Başbakan Erdoğan'ın takdir hakkını kullandığına dikkat çekti. 

"BAYRAKTAR, GÜLER VE ÇAĞLAYAN'DAN ADAMLIK DERSİ ALSIN"

Bayraktar'ın İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'dan dürüstlük ve adamlık dersi alması gerektiğinin altını çizen AK Partili Metiner, Bayraktar'ın bu davranışı çirkin ve terbiyesizcedir, dedi. 

METİNER'DEN BAYRAKTAR'A: PERVASIZ

Erdoğan Bayraktar'ın Başbakan'ı istifaya davet etmesine de değinen Metiner, bunun pervasızlık olduğunu söyledi ve ekledi:

"Bayraktar'ın ne kadar küçük ve ucuz bir insan olduğunun göstergesidir. Bayraktar, bırakın bakan olmayı önce insan olmayı öğrenmelidir. Bu bir namertlik ve siyasi ahlaksızlık örneğidir. "

omer.sut@haber7.com

Haber7

YAZDIR
YORUMLAR 76
 • hursit dilaver 7 yıl önce Şikayet Et
  suçla kurtul.. bürokrat kafası ben yapmadım o yaptı.. dün tvde sayın şeref malkoç söyledi. başbakanı suçla,sen de, oğlun da kurtul demişler.o da başbakanı suçladı.oğlu kurtuldu. ama güler ve öteki bakan reddedti.ve içerde oğullar var.
  Cevapla
 • Karlı Zigana Dağları 7 yıl önce Şikayet Et
  ağzına sağlık sayın metiner. tek kelimeyle hak ettiği şekilde ifade etmişsiniz. teşekkürler.
  Cevapla
 • ALİ DİKMEN 7 yıl önce Şikayet Et
  yazıklar olsun. Bunun adı önce menfaat ,sonra ihanet.Dünya liderimiz Sayın Başbakanımız seni adam diye yanına aldı ama sen buna ihanet ettin.Yazıklar olsun.
  Cevapla
 • Bekir z. Çelik 7 yıl önce Şikayet Et
  İstifası bir şovdan ibaretti. Mevlana Hzleri ''Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol'' demiş. Bu söz tam da Bayraktar'a uyuyor. Madem istifa edecekti. İlk istifa eden Sayın Çağlayan değil de neden kendisi olmadı? Sonra Sayın Güler ondan sonra da kendisi oldu. Üstelik bunu yaparken bir tvde canlı yayında zehir zemberek sözlerle yapıyor ki. Hedefi 12'den vurmak istiyor. Sayın Başbakanı da işin içine katarak Onun da istifasını istemesi bunun kanıtı. Aslında gönlünde istifa etmek gibi bir şey yoktu. Kabine revizyonunda kendisinin de yeni kabine de yer bulamayacağını gayet iyi bildiği için İstifa etmiş görüntüsü altında bu derin operasyona bizzat kendisi de ortak olmuştur. Bu komplo da Bayarkatar da görev almıştır.
  Cevapla
 • Ali Gürbüz 7 yıl önce Şikayet Et
  alayınız bırakın. 330 milletvekili her ne kadarsanız alayınız bıraksanız da BİZ BAŞBAKANI BIRAKMAYIZ. Menderesi yediler, Özalı yediler Erbakan Hocamızı yediler. BUNU DAMI YEDİRELİM BE? Allahını seven Başbakanı yedirmez. adamlar hızlı tren yapıyor diye marmaray yapıyor diye TCDD'ye saldırmaya başladı. UYAN EY HALKIM. UYAN EY MİLLETİM. Hedefteki Türkiye, şu bu değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katar ve Türkiye anlaştı! Güvenliği Türk polisi sağlayacak
Tüm dünyayı panik etti! İlk kez görüntülendi (8 Aralık 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)