Yılmaz: Ülkeyi koalisyona mahkum etmek istiyorlar

Bakan Yılmaz, "CHP, MHP ve HDP'nin tek başlarına iktidar şansları bulunmuyor. Ülkeyi tekrar koalisyonlara mahkum etmek istiyorlar" dedi

Yılmaz: Ülkeyi koalisyona mahkum etmek istiyorlar
Yılmaz: Ülkeyi koalisyona mahkum etmek istiyorlar
GİRİŞ 19.04.2015 19:48 GÜNCELLEME 19.04.2015 19:48
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Sivas Milletvekili adayı İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Bakan Yılmaz, 7 Haziran seçimlerinin önemli olduğunu ve bu seçimle iktidara geldiklerinde kazanılanların korunacağını söyledi. Demokrasi ve ekonomi alanında kazanılanların korunması gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Bu tek parti, Baas zihniyeti var ya, eğer bunlar iktidara gelirse rüyalara sansür konulsa bilin ki bundan vazgeçmezler. Bunların düşüncesi tek tipleştirmedir. Bunlar Baas zihniyetlilerin Türkiye'deki temsilcileridir. Allah bunlara fırsat vermesin. Bunların döneminde yazanı, okuyanı, düşüneni herkesi mahkum ettiler. Bizim seçmenimiz bilir, Necmettin Erbakan konuştu diye mahkum ettiler, Recep Tayyip Erdoğan şiir okudu diye mahkum ettiler, bunların demokrasi anlayışı budur" dedi.

Bakan Yılmaz, AK Parti iktidarının ekonomi alanında birçok çalışmayı gerçekleştirdiğini belirterek, "Borçlu Türkiye'nin borcunu ödedik. Yardım alan Türkiye'den yardım eden Türkiye konumuna geldik. İktidara gelmezsek Türkiye yine eski haline dönecek. İktidarımız döneminde Türkiye lider ve güçlü bir ülke olur. İnanırsan, halka güvenirsen her engeli aşar, her şeyi başarırsın. Bizim de yaptığımız bu. Demokratik istikrar zemininde sağlanan başarılar AK Parti'yi dünyada bir marka haline getirdi. Girdiği her seçimde başarısını artırarak çıkan AK Parti, siyasetin en kurumsallaşan partisi oldu. Hem milletimizin hem de mazlum ve mağdur edilmiş olan halkların umudu oldu. Bu başarı hikayesini devam ettirmemiz lazım" diye konuştu.

Milletin 2023 hedeflerine Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu belirten Bakan Yılmaz, diğer partilerin iktidar umudu olmadığını belirterek şunları söyledi: "CHP'nin iktidar umudu var mı yok. Yüzde 25-26-27 alır, 30'u yakalayamaz. Hayali yüzde 35'dir. 35'de dahi tek başına iktidarı alamaz. Geriye kalıyor MHP. Kaç alır. Yüzde 12-13 alır. Olsa olsa 15 olur hadi biraz daha versen 17 olur. İktidar olur mu, olamaz. O halde ne bekleniliyor. CHP artı MHP, yetmez bir de HDP'nin veya o Güneydoğu'nun Baas Partisi var ya o partiyi de alarak bu ülkeyi tekrar koalisyonlar dönemine mahkum etmek istiyorlar. Bu aziz millet buna fırsat vermeyecektir. Yeni Türkiye'yi kurmak için bu seçimin kazanılması lazım. Ülkemizde güven ve istikrar ortamının yeniden devam ettirilmesi lazım. Bunun için de bu seçimlerde geçmiş seçimlerden daha çok çalışmamız lazım."

Bakan Yılmaz, 80 yılda yapılan hizmetlerin daha fazlasının iktidarları döneminde yapıldığını söyleyerek, "Sadece Türkiye için değil mazlum ve mağdur adilmiş halklar için de çalışacağız. Güzel bir söz var; 'Kuşları avlamak için saçılan yemler cömertlikten sayılmaz' diye. Seçim dönemine giriyoruz, bakıyoruz yem saçanlar çok. Bilin ki bunlar avlamak içindir, bu kendilerinin cömertliğinden gelmez" dedi. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
ismet yılmaz
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • mustafa 5 yıl önce Şikayet Et
  hani halkın tercihine saygınız vardı?
  Cevapla
 • hakan 5 yıl önce Şikayet Et
  İnsanları koalisyon ile korkutmayın. Bunun adı demokrasidir. Kim seçimle gelirse o yönetir. Halk koalisyon derse olur. Sen halktan daha iyi mi bileceksin. Yoksa korkunuz başka mı?
  Cevapla
 • abdullah 5 yıl önce Şikayet Et
  adalet olsun ekonomik sıkıntıya razıyım...çok ciddi keyfi uygulamalar var...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Markalar faizleri düşürdü, ödemeler ertelendi
Netanyahu'ya tepki çığ gibi büyüyor!