Alaboyun: Amaçladıkları sonucu alamayacaklar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Ankara'da dün 95 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı terör saldırısını kınadı.

GİRİŞ 11.10.2015 13:54 GÜNCELLEME 11.10.2015 14:23

Alaboyun, "Barış sürecinin tarafı olduğunu iddia edenlerin, barış sürecinin en büyük tarafı olan kişiyi ve kurumları suçlamak gibi bir geleneği olamaz. Amaçladıkları sonucu alamadılar ve alamayacaklar" dedi. Alaboyun, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerdeki elektrik kesintisi yaşanmaması her türlü tedbirin alındığını ve alınmaya devam ettiğini de söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, memleketi Aksaray'da Türkiye'deki elektrik dağıtım ve üretim şirketlerinin yetkilileriyle birlikte 'Seçim süresinde enerji arz güvenliği' toplantısına katıldı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından açıklama yapan Bakan Alaboyun, Ankara'da 95 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyı kınadı. Alaboyun, şunları söyledi: "Terörden nemalananlar, seçim kaygılarıyla buradan kendisine bir sonuç çıkarmaya çalışanlara vatandaşımızın gösterdiği tepki ve sağduyu böyle bir şeyin boşa çıktığını gösteriyor. ‘Bunu devlet yaptı' diyerek sorumluluktan kaçmaya çalışanlar, aslında bu işi lanetlemesi gereken kişiler. Barış süreci içine girmiş bir Türkiye var. Barış sürecinin tarafı olduğunu iddia edenlerin, barış sürecinin en büyük tarafı olan kişiyi ve kurumları suçlamak gibi bir geleneği olamaz. Amaçladıkları sonucu alamadılar ve alamayacaklar. Milletimizin başı sağ olsun. Asla ülkemizin kalkınmasını, büyümesini engelleyemeyecektir."
 
1 Kasım'da yapılacak seçimlerdeki elektrik kesintisi yaşanmaması her türlü tedbirin alındığını ve alınmaya devam ettiğini ifade eden Bakan Alaboyun, "Helikopterlerimizle ana hatlarımız takip altında olacak. Dağıtım şirketleri personel sayılarını artıracaklar ve seçimden 19 gün önce de izinler tamamen kaldırılıp seçimler sırasında herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için elden gelen gayret gösterilecek. Bu konuda hem elektrik dağıtım şirketleri, hem de bakanlığımızın elektrik üretim, iletim şirketinin yöneticileriyle interaktif bir çalışma içinde olunacaktır. Amacımız seçimin güven içinde yapılması" dedi.
 
Alaboyun, saatlerin 1 saat geri alınmasını 15 gün ötelediklerini hatırlatarak, "Hiç olmazsa seçimler gün ışığı içinde yapılsın" dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sözde köpek seviciliğinin arkasında tatlı rant, lüks hayat!
Selçuk Bayraktar'dan Kıbrıs tezkeresi sonrası manidar AKINCI paylaşımı: Yuvamızdayız