Bahçeli'den sert tepki: Günaha giriyorsun!

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın 'böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın' sözlerine tepki gösterdi.

Bahçeli'den sert tepki: Günaha giriyorsun!
Bahçeli'den sert tepki: Günaha giriyorsun!
GİRİŞ 17.03.2017 20:01 GÜNCELLEME 17.03.2017 20:14
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

MHP lideri Bahçeli, yeni anayasayı eleştirmek isteyen CHP'li Baykal'ın "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın" sözlerine tepki göstererek, "Dili bozulmuş birisi, “beşer şaşar, böyle bir yetkiyi Peygambere versen bozar diyebiliyor”, elbette halt ediyor, günaha giriyor" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin tweetleri şu şekilde:

Dilin kemiği yok derler,doğrudur;ama kemiksiz de olsa vurdu mu yatırır. Dil gönülden beslenmedikçe dirlik getirmez,getirse de dengeli olmaz.

Büyük düşünürümüz Yusuf Has Hacib; gözünü kollarsan gönül dilemez. Gönül dilemezse hiçbir şeye tutsak olmaz, diyor, ne güzel söylüyor.

Mevlana, garez gelince hüner kaybolur,yüzlerce perde iner gönülden göze derken,eksik bırakıyor.Garez olunca dil de yanılır, yanlışa çakılır.

Dili bozulmuş birisi, “beşer şaşar, böyle bir yetkiyi Peygambere versen bozar diyebiliyor”, elbette halt ediyor, günaha giriyor.

16 Nisan Referandumundan dolayı uykuları kaçanlar ille de kulp bulacaklar ya, ama hesapları ters tepiyor, Allah ayaklarını dolaştırıyor.

Kalbin temizliği yüze, yüzün temizliği dile yansır. Heybede ne varsa ele o gelir,dilden ne çıkarsa talih veya talihsizliğin kilidini o açar.

YORUMLAR 30
 • ihsan 6 yıl önce Şikayet Et
  sayın bahçeli sorsana Baykal günah nedir biliyormu
  Cevapla
 • habib akalın 6 yıl önce Şikayet Et
  nuh deyip peygamber demiyor deyimi günümüzde genellikle kullanıyor oyüzden deyeri olan her ne varsa oşeyin değer ve kıymetini bilir deyerden anlıyan bilir.
  Cevapla
 • onder 6 yıl önce Şikayet Et
  insan beser durmaz sasar eyler hata ucer beser duz yolda yurur iken ayagini surter duser baykal unutma.
  Cevapla
 • Ökkeş 6 yıl önce Şikayet Et
  Ne güzel söylenmiş sözler. hatırlatmak enaz söyleyen kadar hatta daha fazla erdem ve kaliteyi gösteriyor büyük adam olduğunu hep tahmin ettim beni yanıltmadı tebrikler gerçekten adı gibi devlet adamı saygılar
  Cevapla
 • Asım 6 yıl önce Şikayet Et
  birinin günaha girmesi için önce imanlı, sonra inançlı olması lazım. onlara her yol paris.
  Cevapla
 • Müslüman Türk 6 yıl önce Şikayet Et
  Ne güzel yazmışsın arkadaş :-)))))) ellerine beynine sağlık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Turgut Altınok seçilirse Ankara Büyükşehir'deki ilk icraatı bu olacak
Yunanistan'da Türkiye paniği: Fark açılıyor