Kılıçdaroğlu'nun avukatıyla ilgili önemli detay!

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in, YARSAV'a 17 bin lira bağış yaptığı belirlendi.

GİRİŞ 16.09.2017 00:37 GÜNCELLEME 16.09.2017 09:16
Bu Habere 109 Yorum Yapılmış

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in, Yargıçlar ve Savcılar Birliği'ne (YARSAV) 17 bin lira bağış yaptığı belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan YARSAV'ın eski Başkanı Murat Arslan hakkında, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olmak" suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

BAĞIŞI 2014'TE YAPMIŞ

YARSAV'daki FETÖ yapılanmasına ilişkin bilgilerin de yer aldığı iddianamede, derneğin mali inceleme raporu doğrultusunda hazırlanan bilirkişi raporu da bulunuyor.

Raporda, Çelik'in YARSAV'ın hesabına 17 bin lira para yatırdığı tespit edilirken, söz konusu transferin 24 Eylül 2014'te yapıldığı belirlendi.

"ALKOLÜN ETKİSİYLE YAPTIM"

Yargıtay'daki tetkik hakimliği görevinden 24 Ekim 2011'de istifa ettiği belirtilen Çelik'in, söz konusu transfere ilişkin "alkolün etkisiyle" para yardımı yapmayı kabul ettiği beyanı da iddianamede yer alıyor.

"SARHOŞKEN 20 BİN LİRA VERİRİM DEMİŞİM"

İddianamede, tanık olarak ifadesine başvurulan Çelik, şu beyanda bulunuyor:

"YARSAV üyeliğinden ayrılmama rağmen YARSAV yönetiminde bulunan arkadaşlar ile insani ilişkim devam etti. 2014 yılında akşam bir kısım arkadaşlar ile yemek yerken bana Murat Arslan derneğin mali olarak çok zor durumda olduğunu, üyelik aidatlarının toplanamadığını, benim de avukatlığa başladıktan sonra zenginleştiğimi söyleyerek benden espriyle karışık yardım etmiyorsun diyerek takıldı.

Ben de alkolün etkisiyle, 'Tamam 20 bin veririm' demişim. Zira tam o dönemde bir gayrimenkul davasından miktarını hatırlamadığım toplu bir para almıştım. Ertesi gün kendime geldiğimde ne yaptım diye düşündüm ancak verdiğim sözü de çiğnememek için banka hesabımda bulunan 17 bin lirayı YARSAV'ın dernek hesabına bağış olarak yatırdım."

BAZI ÜYELER HAKKINDA FETÖ ŞÜPHESİ

İddianamede, Çelik'in, 5 Aralık 2010'da yapılan YARSAV genel kurulunda asıl yönetim kurulu üyesi olduğu, Arslan'dan sonra da derneğin saymanlığını yaptığına değinildi.

İddianamede, Çelik'in kendisinin yönetimde olduğu dönemde "Bazı üyeler hakkında Fetullah Gülen yapılanması içinde olduğu konusunda kuşkularının olduğu" yönünde beyanları da yer alırken, buna rağmen Çelik'in YARSAV'a bağış yapmasının ise şüpheli olduğu vurgulandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 109
 • DeLy 6 yıl önce Şikayet Et
  ne zaman ayık oldunuzda sarhoş kafayla yaptım diyorsun.size söyleyecek türkçede kelime yok sizi ifade edecek söz yok.
  Cevapla
 • Kurt Bey 6 yıl önce Şikayet Et
  benimde kafam güzel istediğii yazayımmı la
  Cevapla
 • salih can 6 yıl önce Şikayet Et
  yalana hille katmıyorsun helal olsun sana
  Cevapla
 • asi ihtiyar 6 yıl önce Şikayet Et
  Ceza kanunu degistirlmeli, madde ve alkol kullanimi cezayi agirlastirmali..! Adam direksiyon da bonzai iciyor artik...!
  Cevapla
 • Memleketim. 6 yıl önce Şikayet Et
  siz ne zaman ayık oldunuzki
  Cevapla
 • ÇAYCI 6 yıl önce Şikayet Et
  Tam ben yazacaktım, bu zihniyet'in ayık olduğuna şahit olan varmı ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şaşırtan 'Kassam' iddiası: İsrail dünyaya ilan edecek
ABD ve İran'ın adımları sabırları taşırdı! TSK'ya vur emri