Çavuşoğlu'ndan 'istifa' açıklaması: Kimse yapmaz!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, bazı belediye  başkanlarının istifasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çavuşoğlu'ndan 'istifa' açıklaması: Kimse yapmaz!
Çavuşoğlu'ndan 'istifa' açıklaması: Kimse yapmaz!
GİRİŞ 22.10.2017 16:35 GÜNCELLEME 22.10.2017 16:37
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Bursa'nın İnegöl ilçesinde düzenlenen Modef Expo 2017 Fuarı'nı ziyaret  eden Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, İnegöl'ün hem üretim tarzı hem de  fuarcılık anlamında adeta ülkenin tüm mobilya sektörünü dünyaya tanıtan bir imaj  oluşturduğunu söyledi.

Sektörün çalışmalarını tebrik eden Çavuşoğlu, ''İnegöl'ün bir taraftan  hacminin büyümesi bir taraftan hareketlenmenin olması, hem Bursa'nın hem de  Türkiye'nin ihracat oranlarının artmasına sirayet edecek. İnegöl, sadece  mobilyasıyla değil yaklaşık 1 milyar liralık ticaret hacmiyle birlikte kültürüyle  turizmiyle özellikle zirai ve tarım alanlarındaki üretim kapasitesiyle ürün  kalitesiyle çok önemli bir merkez olma yolunda hızla ilerliyor. Biz de bundan  dolayı mutlu oluyoruz.'' diye konuştu.

Çavuşoğlu, bir gazetecinin ''Üç büyükşehir belediye başkanının  istifası istenmişti. Bu istifa süreçleri ne zaman tamamlanacak?'' sorusu üzerine,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın söylediklerinin  net, açık olduğunu ve bu ifadelerin üzerine konuşmanın gereksiz olduğunu  vurguladı.

''BİZDE ANA AMAÇ MAKAM DEĞİL HALKA HİZMETTİR"

Partide görev yapan herkesin Ak Parti'nin bir dava partisi olduğu  bilinciyle hareket etmesi gerektiğini aktaran Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

''Hal böyle olunca hiç kimse bizde makamları ve mevkileri hiçbir  şekilde bir amaç olarak görmez. Biz makamları ve mevkileri bütün kadrolarımızla  teşkilatlarımızla beraber bu halka hizmet etmenin bir aracı olarak görürüz ve  bizde ana amaç makam değil halka hizmet etmektir. Bizdeki herkes, ben, o, şu, bu,  her kimse, hangi görevde bulunuyorsa bulunsun bu dava uğruna uygun olarak hareket  etmiştir, bundan sonra da ona göre hareket edeceklerdir. Bizde hiç kimse nefsini  ve ikbalini bu davanın önüne koymaz çünkü bu dava çok büyük bir davadır.  Türkiye'nin büyük ve güçlü olma davası, milletimizin refah, kalkınma, huzura  kavuşma ve bölgede bir güç olma davasıdır. Onun için bu noktada spekülasyona  gerek yok. Arkadaşlarımız zaten uygun düşeni bu dava ruhuyla yapacaklardır.''

''AK PARTİ'NİN BİR NEFERİ OLARAK ÜZÜLÜYORUM''

Çavuşoğlu, son günlerde sosyal medya ve basında bazı spekülasyonlar  yapıldığına işaret ederek şunları söyledi:

''Bunları gördüğüm zaman ben de tabii AK Parti'nin bir neferi olarak  üzülüyorum. 16 yıllık bir parti 10 milyon 500 bin civarında üyeye sahip ve 12  seçimdir üst üste kazanmış ve dünya lideri dediğimiz Recep Tayyip Erdoğan  liderliğinde ülkemize, büyük Türkiye hedeflerine hizmet eden bu partiyi  anlamamış, tanımamış olmak hakikaten bizleri üzüyor. Bir kere AK Parti sıradan  bir parti değil. AK Parti'yi diğer partilerle mukayese etmek mümkün değil çünkü  biz milletimizle olan bağımızı seçimden seçime kuran bir parti değiliz.  Milletimizle olan bağımızı her an her gün onun nabzını tutarak, görüşünü alarak  bu manada da saha araştırmalarını yaparak ölçümlerde bulunarak onun nabzını tutan  bir partiyiz.''

''DİĞER ARKADAŞLARIMIZLA İLGİLİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR''

Türkiye'de, 16 Nisan referandumuyla beraber yeni bir sürecin ortaya  çıktığını hatırlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Teşkilatlar bağlamında şu ana kadar 22 il başkanımız değişti. 469  ilçe kongresi yapmışız ve yüzde 50'si değişmiş. Dolayısıyla bir değişim ve  dönüşüm yaşanıyor. Sonuç itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımızın üç belediyeyle  ilgili daha evvel bir ayrılma talebi olmuştu, onlar hasıl oldu. Diğer  arkadaşlarımızla ilgili de süreç devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı söz konusu  değil.''

YORUMLAR 7
 • arzu baş 6 yıl önce Şikayet Et
  lutfen bizi bu nurullah cihan denen adamdan kurtarin uşak boyle rezalet gormedi
  Cevapla
 • DEVLET 6 yıl önce Şikayet Et
  tabi tabi... ana amaç makam değildir..! gerçekten merak ediyorum, sizin teşkilat yapılanmasından ne kadar haberiniz var?
  Cevapla
 • koray 6 yıl önce Şikayet Et
  belediye başkanın halk seçti, parti değil! Bir akp li olarak çok yanlış strateji, tamamen 2019 seçimleri için hazırlık yapıp buna ana amaç makam değil hizmettir diyorsunuz. İstanbul belediye başkanı yetersizdi neden seçtirdiniz o zaman?
  Cevapla
 • GERÇEKLER 6 yıl önce Şikayet Et
  gerçekten mantıklı konuşan bir seçmen... tebrikler Koray kardeşim...
  Cevapla
 • Mehmet Aluç 6 yıl önce Şikayet Et
  Ben bu istifaları etik bulmuyorum ve haksızlık,seçimle gelen seçimle gider,bizler seçtik halk olarak biz göndeririz ve giderler.Bunlar zannımca Cumhurbaşkanım bilsin oy kaybettirecektir.
  Cevapla
 • H.B.V. 6 yıl önce Şikayet Et
  İyide halk,a Hizmet ile 25 Senedir Halkın oyunu alan sebep gösterilmeden niye istifa ettiriliyor? Sayın Bakan?.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Deniz Bank'tan Seçil Erzan açıklaması
Canlı yayında cinayet güzellemesi yaparak, Kürdistan kurulsun dediler...