Kılıçdaroğlu: Ağaçtan Recep düşebilir

Kılıçdaroğlu, partisince Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ''Yeni Cumhuriyet Halk Partisi''nin, ''özgürlük, alın teri'' demek olduğunu ifade eti.

Kılıçdaroğlu: Ağaçtan Recep düşebilir
Kılıçdaroğlu: Ağaçtan Recep düşebilir
GİRİŞ 29.05.2011 17:07 GÜNCELLEME 29.05.2011 17:07
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Kardeşiniz Kemal, AKP'nin gövdesini silkeliyor. Arada bir düşenler var değil mi? Burada size bir görev düşüyor. Siz de dallarını silkeleyeceksiniz. Söz mü? Ama dallarını silkelerken ağaçtan bir elma düşer, meyve düşer diye beklemeyin, dikkatli olun hemen Recep düşebilir'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisince Bursa Gökdere Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ''Yeni Cumhuriyet Halk Partisi''nin, ''özgürlük, alın teri'' demek olduğunu ifade eti. Kılıçdaroğlu, ''Yeni CHP''nin, esnaflar, çiftçiler için demokrasi demek olduğunu, ''halkın partisi'' demek olduğunu da belirtti.

Hükümeti eleştirerek ''Bunların hiçbir şeyine güvenmeyin, sözlerine güvenmeyin'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Dokuz yılda Türkiye'de, Bursa'da işsizlik azaldı mı'' diye sordu. Kılıçdaroğlu, miting alanından ''hayır'' seslerinin yükselmesi üzerine, şöyle devam etti:

''Peki Allah aşkına işsizlik arttı, yoksulluk arttı, çiftçi ürettiğinin karşılığını alamıyor, esnaf Bağkur primi yatıramıyor. Peki kim köşeyi döndü? Halkın iktidarında köşeyi halkın kendisi dönecek, halk dönecek, halk zenginleşecek. Ben onların ne yaptığını çok iyi biliyorum. Aranızda sanıyorum çiftçi kardeşlerim de var. Süt mü pahalı, bir şişe su mu daha pahalı? Su mu daha pahalı. Niye su daha pahalı?

Üretici, alın terinin karşılığını almazsa bu ülkede üretim olmaz. Sanayici ürettiğinin karşılığını alamıyorsa bu ülkede kalkınma olmaz. Huzurun adresi CHP'dir.''

Kılıçdaroğlu, ''Bursa seninle gurur duyuyor'' tezahüratı üzerine, ''Umuyorum ve arzu ediyorum 12 Haziran'da bütün Türkiye Bursa ile gurur duyacak. Bursa'yı kucaklayacağız'' karşılığını verdi.

CHP lideri, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Barışın adresi olacak CHP... Karnı doyan güler yüzlü insanların adresi olacak CHP. Biz istiyoruz ki ülkemizde huzur olsun, insanlar barış içinde yaşasın bizim ülkemizde çocuklar... İstiyorum ki hiç kimseyi ötekileştirmeyelim, herkesi kucaklayalım, herkesle beraber olalım. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, barış içinde beraber yaşayalım.

Kardeşiniz Kemal, AKP'nin gövdesini silkeliyor. Arada bir düşenler var değil mi? Burada size bir görev düşüyor. Siz de dallarını silkeleyeceksiniz. Söz mü? Ama dallarını silkelerken ağaçtan bir elma düşer, meyve düşer diye beklemeyin, dikkatli olun hemen Recep düşebilir.''

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Ahmet Gül 10 yıl önce Şikayet Et
  O kadar konustun ki, yenilgin cok agir olacak .. YAv millet chp yi hükümet yapmaz bunu kafaniza sokun artik.Bilhassa sünni vatandas size iyi gözle bakmaz, cünkü onlara az cektirmediniz . yeni CHP diye bir sey yoktur sizin genlerinizde müslüman halka düsmanliginiz var .
  Cevapla
 • aga 10 yıl önce Şikayet Et
  KORKMA LEN KORKMA!... Hani bir söz vardırya; gökten müjde yağsa senin kafana kazım abi düşer diye. O hesap korkmayın vede heveslenmeyin senin sahte sözlerin ve bunca kıvırtmalarına karşın Recep Tayyip ERDOĞAN düşüp falan etmez. Senin kafana düşse düşse Coşkun abi düşerki vay haline kıvırtgan YALANDAROĞLU
  Cevapla
 • bumillettenbiri 10 yıl önce Şikayet Et
  13 haziran günü. kendisi torbadan düşmüş salatalık gibi olacak haberi yok zavallının.
  Cevapla
 • Kadim Kültür 10 yıl önce Şikayet Et
  12 haziran ı bekle. üzerine koca bi sandık düşecek
  Cevapla
 • sinanyucel 10 yıl önce Şikayet Et
  Gandiciğim.... Gandiciğim sen agaç gölgesinde yatıp dallarını silkelemekle uğraşa duruken bu ülke artık kendi uçağını, silahını,insansız hava aracını yapacak kadar gelişti.Sen ve ekibin ağaç gölgesinde istirahate devam...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayraktar AKINCI TİHA'dan çok özel görüntü! Hayran bıraktı
Darbedilen muhabirle ilgili Akşener'den pes dedirten yorum: Ne yapayım...