Facebook’tan ücretsiz Wi-Fi

Dünyanın farklı noktalarında internet erişiminin genişlemesi adına çalışmalar yapan sosyal medya devi yakınlardaki ücretsiz Wi-Fi noktaları gösteren özelliğini açtı.

Facebook’tan ücretsiz Wi-Fi
Facebook’tan ücretsiz Wi-Fi
GİRİŞ 01.07.2017 13:59 GÜNCELLEME 01.07.2017 14:02

Geçtiğimiz yıl kullanıcıların etrafındaki ücretsiz kullanılabilecek kablosuz ağ noktalarını bulmasını sağlayan akıllı telefon uygulamasını test etmeye başlamıştı. WiFi Bul adlı özelliğini daha önce sadece birkaç ülkeye açarak test eden Facebook, akıllı telefon uygulaması üzerinden ücretsiz Wi-Fi avlayan özelliğini devreye aldı.

WiFi bul özelliği ile kullanıcılar bulundukları konumdaki ücretsiz kablosuz ağlara bağlanarak internete giriş yapabilecekler. Bu özelliği çalıştırdığınızda haritada ücretsiz Wi-Fi noktasının adını, mekanın adını ve Facebook’taki işletme bilgilerini çalışma saatleriyle birlikte görüntüleyebiliyorsunuz. Ancak işletmelerin bu özelliği kullananların telefonunda görüntülenmesi için sisteme ağlarını kaydettirmeleri gerekiyor. Yani ücretsiz olan her Wi-Fi noktası haritada gösterilmeyecek, sadece Facebook’a kayıtlı olanlar belirecek.

Facebook’un yaptığı duyuruda hücresel ağın zayıf olduğu alanlarda ve özellikle seyahat eden insanlar için yararlı olacağı belirtilmiş. İnternet erişimini artırmak ve Facebook kullanım oranını yükseltmek için hayata geçirilen özellik şirkete haritalarda ve işletmelerle olan işbirliğinde yeni açılımlar sağlayabilir.

Kullanıcıların dünya çapında hayata geçirilen özelliği kullanması için güncel sürüme sahip olmaları ve daha sonra Facebook uygulamasının sağ üst köşesindeki “daha fazla” veya bir diğer bilinen adıyla ayarların olduğu menüye çıkan üç çizgi ikonuna dokunmaları, açılan sayfada Wi-Fi Bul özelliğini seçmeleri gerekiyor. Özellikten yararlanmak için konum servislerini açmanız ve Facebook uygulamasına izin vermeniz gerekli. “Sadece uygulamayı kullanırken” seçeneğiyle izin verirseniz halihazırda pil ömrüne etkisi bulunan uygulamanın daha fazla tüketim yapmasının önüne geçebilirsiniz.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
El Salvador Devlet Başkanı Bukele'den davet: Türkiye için stratejik uç nokta olabilir
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum