Normal doğum yapana 'keyifli doğum odası’

Ordu’nun Ünye Devlet Hastanesinde yapımı tamamlanan ‘Keyifli Doğum Odası’ hizmet vermeye başladı.

Normal doğum yapana 'keyifli doğum odası’
Normal doğum yapana 'keyifli doğum odası’
GİRİŞ 19.01.2017 08:56 GÜNCELLEME 19.01.2017 08:56

Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinde hizmet vermeye başlayan tek kişilik ve ilk etapta 4 tane olan ‘Keyifli Doğum Odası’ hakkında bilgi veren Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Güray Yılmaz, odaların hastanemiz bünyesinde hizmet veren gebe okuluna katılan ve doğumlarını normal doğum şeklinde yapan anne ve bebeklere öncelikli olarak tahsis edileceğini söyledi.

Opr. Dr. Güray Yılmaz, “Tabii diğer annelerimiz de bu odaları kullanabilecekler. Amacımız ailelere ev rahatlığını hastane ortamında da sunabilmek. Bunun için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Servisimizde şu anda 4 odamızı bu yönde tefriş ettik. İlerleyen zamanlarda bu sayıyı imkanlar dahilinde arttırmak istiyoruz. Odalarımızda bakanlığımızın belirlediği tüm kriterleri karşılamış durumdayız. Anne ve bebeklerini burada en iyi şekilde ağırlayıp, evlerine mutlu bir şekilde göndermek istiyoruz” dedi.

Yılmaz, şu bilgileri verdi: ”Konforlu ve kaliteli hizmetin yanı sıra, annelere sağlık personeli tarafından bebek bakımı, sağlıklı emzirme, anne sütünün önemi ve emzirme tekniği konularında eğitimlerin verileceği tek kişilik odalarda anneler için, bebeklerini rahat edebilecekleri pozisyonda emzirebilecekleri türde yataklar yerleştirildi. Hijyenik banyo düzenlemelerinin yapıldığı odalara ayrıca annelerin ve refakatçilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için hastanelerin diğer tüm odalarında olduğu gibi televizyon, buzdolabı vs. konuldu. Bebekler için ise doğum salonundan anne yanına getirilirken kullanılacak, güvenli ve şık dizayn edilmiş pusetler hazırlandı.”

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'ye piyango vurdu! 8 trilyon dolarlık müjde
35 kente sarı ve turuncu kodlu uyarı! Meteoroloji son dakika duyurdu