Ermenistan için şok 'PKK' açıklaması

Ermenistan’ın kendi topraklarında PKK/PEJAK terör örgütüne eğitim ve barınma kampı kurdurduğunu, Türkiye, Azerbaycan ve İran’a karşı çatışma ve eylemlerde kullandığını iddia etti.

Ermenistan için şok 'PKK' açıklaması
Ermenistan için şok 'PKK' açıklaması
GİRİŞ 25.07.2017 13:55 GÜNCELLEME 25.07.2017 14:00
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan Sevan gölü bölgesinden PKK terör örgütüne kurdurduğu Vardenes kampına ve işgal ettiği Azerbaycan toprağı Karabağ bölgesinde ise PEJAK/PKK terör örgütüne on iki eğitim ve barınma kampı kurdurduğunu söyledi.

Göksel Gülbey kouyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

Ermenistan bölgedeki terör örgütlerinin beslendiği ve eğitim aldıkları bir ülke durumuna gelmiştir. 1984 yılında Ermeni terör örgütü ASALA kendini lav ettikten sonra Türkiye, Azerbaycan ve İran’da yuvalanan PKK/PEJAK terör örgütlerine destek vererek büyük Ermenistan hayaline hizmet eden örgütler haline getirdi. 2016 Nisan ayında Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan çatışmalarda Karabağ’da savaşsınlar diye Suriye'den 400 kişilik PKK/PYD/YPG terör örgütü üyelerinden oluşan 150'si Suriyeli Ermeni, 250'si Suriye, Türkiye, İran ve Irak Kürtlerinden oluşan terör grubu Türkiye Ağrı Tendürek üzerinden geçerek Ermenistan Sevan gölü bölgesindeki Vardenes kampındaki 80 örgüt üyesiyle buluşarak kampa yerleştiler.

''GÖRÜNTÜLERİ YAKINDA PAYLAŞACAĞIZ''

Türkiye’den geçişlerine örgütün içerisinde Ermeni asıllı kişilere ait olan Ağrı Kartalları isimli birliğin Livan Karadağ, Hemaran Kervaçiyan ve Servet Bagopşin isimli üç teröristler Ağrı’dan Ermenistan’a geçen gruba kılavuzluk ettiler. Bu terör grubunun Ermenistan’dan Karabağ’a gidiş video görüntüleri elimizde yakında kamuoyu ile paylaşacağız.

''YETİMHANELERDE DÜŞMAN OLARAK YETİŞTİRİLİYORLAR''

Ermenistan savaş kurallarını ve dünya esir anlaşmalarını hiçe sayıyor. 1992 yılında esir aldığı 2 bin 700 Azerbaycanlı Türk kadınlarını zorla evlendirip ve tecavüz ettikleri dünya kamuoyunda defalarca dillendirildi. İşte bu Azerbaycan’lı esir kadınlardan dünyaya gelen çocukları alarak yetimhanelerde Türk ve Azerbaycan düşmanı olarak yetiştirerek Ermenistan ordusuna alıp bu PKK/PEJAK/PYD/YPG’li terör örgütü üyeleriyle birlikte Azerbaycan'a karşı savaştırıyor.

''DÜNYANIN GÖZÜNE BAKA BAKA''

Ermenistan tüm dünyanın gözünün içine bakarak tüm insan haklarını ihlal ediyor. Terör örgütlerine destek veriyor ve savaş esirlerini inkar ederek türlü işkence ve hakaretlere maruz bırakmaktadır. Tüm insan hakları kuruluşlarını hem esir Azerbaycan'lı kardeşlerimizin akibetinin ve terör örgütlerinin yuvalanıp komşu ülkelerde ki Ermenistan'ın desteği ile gerçekleştirdiği terör eylemleriyle katlettikleri masum sivil insanların araştırılmasını Asimder Genel Merkezi olarak talep ediyoruz. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 28
 • ertugrul 5 yıl önce Şikayet Et
  bu raporun pejak bolumu yanlis ola bilir.cunku pejak irana karsi savasiyor.ve ermenistan iranin yakin muttefiki.iran olmasa ermenistan olur.iran ve ermenistanin anti turklukde ortakliklari oldukca fazla
  Cevapla
 • ali 5 yıl önce Şikayet Et
  Ermenistan kendine gel haddini bil bizim ordumuzun bir ucu yerde diğer ucu goklerde daha uyarmayız
  Cevapla
 • Ertuğrul 5 yıl önce Şikayet Et
  Dedelerinin topraklarına gitmişler . Eey Kürt kardeşim uyan artık. Yeter uyudugun
  Cevapla
 • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Kürtlerdeki Kürt milliyetçiliği duygusu ( yarısında ) HDP'ye oy vermelerine sebep oluyor. Uykuyla alakası yok bunun. Etnik milliyetçilik duygusu ... Hani Milliyetçilik haram diyorlar ya. Kendileri yapıyor milliyetçilik
  Cevapla
 • ferdi 5 yıl önce Şikayet Et
  Şahsen tanışmıyoruz,ancak çok bilgili ve üstün bir şahsiyet.Kadir MISIROĞLU.Yıllardır bağırıyor pkk ermeni işi diye.
  Cevapla
 • Şımarma 5 yıl önce Şikayet Et
  Boğulursun ermenistan!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya Bankası, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti
Ege'de Deniz ve Hava Kuvvetlerine açık talimat! Bakan Akar: Yunanlar yüzmeyi unutmasın