Ermenistan'dan küstah Türkiye tehdidi!

Serj Sarkisyan, Türkiye ile Ermenistan arasında 2009 yılında imzalanan ancak iki ülke parlamentosu onayından geçmeyen normalleşme protokollerini iptal edecekleri tehdidinde bulundu

Ermenistan'dan küstah Türkiye tehdidi!
Ermenistan'dan küstah Türkiye tehdidi!
GİRİŞ 20.09.2017 11:30 GÜNCELLEME 20.09.2017 11:30
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

BM Genel Kurul oturumunda konuşan Serj Sarkisyan, "Türkiye yönetimi yıllar önce aramızda imzalanan normalleşme protokollerini sonsuza dek rehin olarak elinde tutacağını düşünüyorsa yanılıyor. Ülkelerimiz arasında herhangi normalleşme belirtisi gözlenmediği şimdiki ortamda en geç önümüzdeki 2018 yılı bahar aylarında bu protokolleri tamamen lağvedeceğimiz bilinmeli" dedi. 

Ermenistan ile Türkiye arasında ilişkilerin normalleşmesini öngören ve İsviçre arabuluculuğunda iki ülke hükümetleri tarafından imzalanan protokoller Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkinin kurulmasını, sınırların açılmasını ve 1915 olaylarının araştırılması için bağımsız komisyon kurulmasını öngörüyordu.

Ardından 2015 yılında Türkiye’yi adım atmamakla suçlayan Ermenistan, protokolleri kendi meclisi onay sürecinden kaldırmıştı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan BM kürsüsünden Türkiye’yi protokol iptali ile tehdit etmeden iki gün önce Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan Erivan’ın Bakü ile Karabağ etrafında işgal altındaki toprakları iade etme adımı atabileceğini söylemişti.

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 64
 • Haci 3 yıl önce Şikayet Et
  Ruslar la kurduğu ortak orduya güveniyor
  Cevapla
 • gurbetçi 3 yıl önce Şikayet Et
  kaşınmaya başladılar
  Cevapla
 • asi 3 yıl önce Şikayet Et
  cokta fıfı
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Karabag sorunu cözmeden ermenistan ile iyi iliskeri olamaz. Ermenistan 2009 daki protkolleri uygulamadan kendi aleyhine olur. Sınır kısmen kapalı gerekirse tamamen kapatırız...
  Cevapla
 • zemheri41 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarda kendisini bir halt sanmaya başladı... Büyük lokma ye büyük laf konuşma...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Manavgat'ta panik anları: Can havliyle kaçtılar
Canın sağolsun Rıza Kayaalp! Hedef bronz madalya