Babası git tuvalet yıka dedi o iş kadını oldu

Ayşe Cevahir kendi şirketlerine işe başlamasına rağmen kadın olmasından dolayı yaşadığı zorlukları anlattı.

Babası git tuvalet yıka dedi o iş kadını oldu
Babası git tuvalet yıka dedi o iş kadını oldu
GİRİŞ 27.11.2014 10:44 GÜNCELLEME 27.11.2014 10:44
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) düzenlediği Kadın ve Adalet Zirvesi’nde konuşan Biz Cevahir Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşe Cevahir iş hayatında kadınların yaşadığı zorlukları kendi deneyiminden örnekler vererek anlattı.

Çalışma Yaşamında Cinsiyete Dayalı Ücret, Görev Dağılımı Adaletsizliği, ve Kadın Yoksulluğu oturumunda yaptığı açıklamada Karedeniz kadının profilini çizerek, aile şirketi de olsa kadınların iş hayatında ne kadar zorluk çektiğini, tecrübelerinden örnek vererek her şeye rağmen azmin başarıya götüreceğini ifade etti.

BABAM: TUVALETE BAK, ÇAY GETİR GÖTÜR

Eğitimini Avrupa’da tamamladıktan sonra aile şirketine gittiği ilk gün odası olmadığı için danışmada oturan Cevahir, babasından oda talep ettiğinde, “Git tuvaletlere bak, çay getir götür” cevabını alarak ilk manevi tokadını yediğini aktardı. 

KÖMÜRLÜĞÜ OFİS YAPTIM

Azmini kaybetmeden hedefine yürüyen Cevahir, şirketin kömürlüğünü elemanlarla birlikte temizleyerek, burası daha sonra şirketin projelendirme merkezi oldu. Cevahir’de bu merkezin başındaki isim oldu. Eğitimi ve işi konusunda annesinden çok destek aldığını sık sık vurgulayan Cevahir, kadınları hacıyatmaza benzettiğini, kadın düşer ama kalkar eğilir ama tekrardan kalkar benzetmesini yaptı.

Timeturk / Tuğçe Koska

YORUMLAR 2
  • çiğdem 5 yıl önce Şikayet Et
    babasını anlamakta zorlandım
    Cevapla
  • esra 5 yıl önce Şikayet Et
    kesinlikle inandırıcı değil ben inanmıyorum kadının söylediklerine!!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
AB ülkesi, Meclis'te Kral'a kazan kaldırdı: Yönetim şeklimizi değiştirelim
Tur teknesi böyle alabora oldu! Küçük kızın hayata tutunma çabası