6 yaşında dedesine Kur'an okumayı öğretti

Kahramanmaraş'ta 6 yaşındaki İkbal Sena Akmaz, Kuran okumasını öğrettiği 63 yaşındaki dedesi Ali Akmaz ile birlikte hatim yaptı.

GİRİŞ 15.04.2015 14:54 GÜNCELLEME 15.04.2015 15:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Mamaraş Mahallesi'nde yaşayan işçi emeklisi, 7 çocuğu ve 19 torunu bulunan Ali Akmaz eşi Ayşe ile geçen Aralık ayında umreye gitti. Ali Akmaz, yurda döndükten sonra hafta sonları kendisini ziyarete gelen ve 5 yaşında Kuran okumayı öğrenen torunu İkbal Sena'dan kendisine de Kuran öğretmesini istedi.

Bunun üzerine torun dedesine Arapça alfabeyi öğretti ve 3 ay süren eğitimin ardından Kuran okumasını sağladı. Ailesinin takdirini kazanan İkbal Sena, daha sonra dedesiyle birlikte Kuran okuyup hatim yaptı.

Ali Akmaz, Kuran okumayı çocuklarından değil de yıllar sonra torunundan öğrendiği için mutlu olduğunu belirterek, "İkbal önce kendisini dinlememi istedi. Ben de alfabeden başlayarak torunumdan ders aldım. Alfabenin ardından 3 ay gibi sürede Kuran okumayı öğrendim. Çok sevinçli ve mutluyum. Allah herkese böyle torun nasip etsin" dedi.

İkbal Sena ise harfleri tek tek öğrettiği dedesinin Kuran okumasını sağladığı için mutlu olduğunu söyledi

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Kahramanmaraş
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • şener silme 5 yıl önce Şikayet Et
    yazmasını,hele eski türkçe elyazısını ona okumayı öğreten hocası becersin de görelim.harekeliyi okumanın nesi var ki.
    Cevapla
  • tövbe 5 yıl önce Şikayet Et
    KArdeşim ne negatif insansınız yaa böyle hayırlı bir haberde bile nasıl yorum yapıyorsunuz sen sanki çok mu biliyosun çok bilmiş.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kendi otomobili kendisi üreten 23 ülke!
Afyonkarahisar'da dehşet verici olay! Tartıştığı istasyon görevlisine otomobiliyle çarptı