Mehmet Ali Bulut’tan sıradışı bir kitap

Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser olan Mehmet Ali Bulut'un merakla beklenen kitap Elfabe çıktı.

Mehmet Ali Bulut’tan sıradışı bir kitap
Mehmet Ali Bulut’tan sıradışı bir kitap
GİRİŞ 15.12.2014 16:41 GÜNCELLEME 19.12.2014 18:35
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Can Boğazdan Çıkar kitabında yer alan ‘Kan gruplarına göre beslenme' formülü ile beslenme konusunda ezberleri bozan Mehmet Ali Bulut, yine çok ses getirecek bir esere imza attı.  Yazarın el ve yüz çizgilerinden insan barkodunu okuma sanatı olarak tanımladığı Elfabe’de, yazar el ve yüz çizgilerinin kişiler hakkında pek çok bilgiyi barındırdığını ve ihtiyacımız olan tek şeyin bu çizgileri okumayı öğrenmek olduğunu söylüyor.

Elfabe bize kendimizin ve başkalarının geleceği ile ilgili bilgileri, kişiye uygun olan meslekleri, sağlık durumu ve hastalıkları, ömür süresini, iş ve aşk hayatı gibi daha birçok bilgiyi el ve yüz çizgilerimizden okuyabileceğimiz kılavuz olma özelliğini taşıyor. 


ELFABE NEDİR?

El ve parmak yapılarımız ile yüz hatlarımız davranışlarımızı belirleyen genetik kodlar içerir. Bu genetik kodlama; kişinin iç hâllerinden, yeteneklerinden, hastalıklarından, başarılı ya da başarısız olabileceği girişimlerinden haberler verdiği gibi düşünce süreçlerini de belirler.

Parmakların uzunluğu ya da kısalığı, avuç içindeki çizgiler, yükseltiler ve çukurlar hep bir şeylere işarettir. Mesela, bir meslekte çok başarılı olmuş insanların ellerinde belirgin ortak özellikler vardır.

İnsan yüzünün sol kısmı o insanın gerçek kişiliğini yansıtır. Buna karşın sağ tarafı ise saklamaya çalıştığı diğer yüzünü gösterir.
Her insan;
Kendi hayat yürüyüşünün nasıl olacağını,
Hastalık ve sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri,
Evlilik hayatını ve sürecini,
İnsan ilişkilerindeki potansiyelinin ne olduğunu merak eder.

El ve yüz çizgilerinden, tavır ve davranışlarından insanların kabiliyet ve kapasitelerini okuma sanatı olan ELFABE, insanın yüzündeki, avucundaki, cildindeki birtakım işaretlerden hareket ederek, hayatını doğru yönlendirmesi için ona yardımcı olmak amacıyla yazılmış bir kitap... Genetik potansiyelini keşfetmek isteyenlere kaynak niteliğinde bir eser...

Mehmet Ali Bulut Kimdir?
1954’te Gaziantep, Islahiye ilçesi, Kerküt köyünde doğdu.  1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Ali Bulut; Ruhun Deşifresi, Fardipli Sinha, Derviş ve Sinha isimli eserleriyle insanın ruh ve maneviyat dünyasına hitap etmiş, Can Boğazdan Çıkar- Kan Gruplarına göre Beslenme ve Sofra Başı Sağlık Sohbetleri isimli kitaplarıyla da beslenmenin önemi, hikmeti ve sağlıklı yaşamla ilgili çığır açan bir yaklaşım ortaya koymuştur.
 

KİTABIN KÜNYESİ
Kitabın Adı:  Elfabe
Yazarın Adı: Mehmet Ali Bulut
Konu: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 384
Basım Tarihi: 2014

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ard dra 5 yıl önce Şikayet Et
    Islama aykiri degil mi bu, elimizin cizgilerinden neler yasayacagimizi bilebiliyor musuz?? gaybi Allahtan baska bilen var mi?
    Cevapla
  • SinHa 5 yıl önce Şikayet Et
    Hocam çok klasik olacak ama meteoroloji yağmur yağacak dediğinde gaybımı bilmiş oluyor? sadece hava durumunu okuyup yorumda bulunuyor. Bunu gibi düşünebilirsiniz. Sadece var olanı okuyup yorumda bulunmak. Tabiki geçmişi ve geleceği gizliyi saklıyı açıkta olanı Allah'tan başka kimse bilemez. O ne dilerse o olur. Bundan şüphemiz yok. Size örnek olması amacı ile Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.lerinin Marifetnamesini ve Osmanlı zamanında yeniçeri yapılacak çocukların köylerden nasıl seçildiğini ufak bir araştırabilirsiniz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 10 Ağustos koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Marka marka en ucuz sıfır otomobil fiyatları