Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Cıvıl Cıvıl

Türkiye’de ilk ve tek olarak düzenlenen 2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı çocukları kitapların renkli ve sıcak dünyasıyla buluşturuyor.

Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Cıvıl Cıvıl
Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Cıvıl Cıvıl
GİRİŞ 21.04.2016 10:35 GÜNCELLEME 21.04.2016 10:35

75 yayınevi ve 50 yazarın katıldığı fuarda yazarlarla söyleşiler, animatör ve meslek tiyatroları çocukları bekliyor.  

Beykoz Belediyesi tarafından çocuklara kitap ve okuma sevgisi aşılamak amacıyla açılan fuar öğrenciler ve çocuklardan büyük ilgi görüyor. Fuar çadırında cıvıl cıvıl görüntüler oluşturan çocuklar stantlar arasında gezerek merakla renkli yayın ve kitapları inceliyor. 

İlçedeki ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri öğretmenleri ziyaret ederek yeni kitaplarla tanışırken, bir birinden güzel kitapların yazarlarıyla sohbet etme fırsatı buluyor. Çocuklarını alana getiren anne ve babalar birlikte stantları dolaşıp etkinliklere katılıyor. 

Her Gün Meslek Tiyatroları 

Geçen yılkinden daha büyük bir alanda açılan 2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda küçükler için yüz boyama, atölye çalışmaları, imza ve söyleşilerin yanı sıra tiyatro oyunları sahnelenerek, çeşitli gösteriler yapılıyor. 

Tiyatro oyuncularının canlandırdığı astronot, doktor, mimar, bilim insanı, yazar, pilot gibi 6 farklı meslek grubuna ait karakterler, her gün ziyaretçilere meslek gruplarını tanıtıyor, kitapların gelecekleri için nasıl önemli bir rol oynayacağı gösteriliyor. 

Yayınevi stantlarına konuk olan yazarlar minik okurlarla buluşarak kitaplarını imzalıyor. Çocuklara yönelik düzenlenen söyleşilerde yazarlık serüveni, kitap yazmanın incelikleri ve okumanın önemini paylaşıyor. 

2.Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, 24 Nisan Pazar gününe kadar 10:00 – 20:00 saatleri arasında kitap kurtlarını bekliyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ASELSAN'dan müthiş başarı! Durdurulamıyor
Yunanlıların ateş açtığı teknenin görüntüleri ortaya çıktı